E01252021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Toidupank teeb enam kui tuhandele toimetulekuraskustes perele jõulupakid

Eesti Toidupanga andmetel on Eestis üle 100 000 inimese, kellel on raskusi igapäevase toidu hankimisega. Neis peredes kasvab hinnanguliselt ligi 20 000 last. Selliste perede vajadusi silmas pidades on alustanud Eesti toidupangad detsembris heategevusliku kampaaniaga, et koguda kõige vaesemate ja valdavalt lastega perede tarvis lisakogus toidukaupa, mis jagatakse laiali jõulude eel.

Enamus toiduabist kogutakse detsembri kahel nädalavahetusel kolmeteistkümnes Rimi kaupluses üle Eesti. Sellel nädalavahetusel, 10.–11. detsembril, ja järgmisel nädalavahetusel, 17.–18. detsembril, on suuremates Rimi kauplustes taas väljas toidukogumiskärud. Eriti oodatud on sel korral kuivatatud puuviljad, piparkoogid, mesi, saiajahu ning muu jõululauale sobiv.

Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn teab, et sellised ettevõtmised on vajalikud, sest väga paljud Eesti pered lihtsalt ei tule toime. „Poes on palju kaupa, kõik ostavad kuhjaga kärutäied, aga samas on nii palju inimesi, kes ei taha poodi minna, sest neil ei ole raha isegi mitte kõige tavalisemate toiduainete jaoks,” räägib Boerefijn ja nendib, et nendele peredele ei ole jõulud rõõmupühad. “Kõiki aidata pole kuigi kerge, kuid Toidupank püüab teha aitamise nii lihtsaks kui võimalik. Sellepärast pakume poekülastajatele kaupluses kohapeal võimalust annetada midagi nende heaks, kellel on parasjagu rasked ajad,” ütleb Boerefijn.

Toidupangaga teevad kampaania raames koostööd mitmed kaubandus- ja tootmis­ettevõtted. Toidupanga partner Rimi lisab ka enda poolt toimetulekuraskustes perede jõulupakkidesse maiustusi. Kohalikelt omavalitsustelt saadava eriotstarbelise annetuse abil ostetakse seekordsete pakkide jaoks kohvi.

Toimetulekuraskustes perede jõulupakkide jaoks saab annetada 10.–11. detsembril ja 17.–18. detsembril ajavahemikus kell 12–18. Kogumispunktid asuvad kolmeteistkümnes Rimi kaupluses üle Eesti: Tallinnas (Ülemiste Rimi, Mustakivi Rimi, Haabersti Rimi ja Sõpruse Rimi), Tartus (Lõunakeskuse Rimi ja Rebase Rimi), lisaks Pärnu Rimis, Narva Rimis, Rakvere Rimi hüpermarketis, Jõhvi Rimis, Viljandi Rimis, Haapsalu Rimis ja Võru Rimis.

Kõik inimesed, kes soovivad järgmisel nädalavahetusel vabatahtlikuna toidukogumistel kaasa aidata, on oodatud registreeruma Toidupanga veebilehel www.toidupank.ee.

Eesti Toidupank aitab vaesusprobleemi leevendada, jagades abivajajatele toiduabi. Tänaseks on Eestis kokku 10 toiduabipunkti (üheksa toidupanka ja Maardu harukontor), mille kaudu edastakse regulaarselt toitu allpool vaesuspiiri elavatele inimestele. Iganädalaselt jõuab toiduabi enam kui 1000 pereni.

Toidupank võtab kaubandusest ja tootmisest vastu peagi realiseerimistähtaja ületavaid tooteid, komplekteerib vabatahtlike abiga toidukastid ja jagab need laiali enim puudust kannatavatele inimestele ja peredele, aidates nõnda kaasa raiskamise vähenemisele ühiskonnas ja jagades toitu neile, kel on sellest puudu.

Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi Päikeselill ja Swedbanki poolt. Toidupanga tegevust toetab alates 2010. aastast Avatud Eesti Fond.

Loe edasi http://www.bioneer.ee/bioneer/kohalik/aid-12482/Toidupank-teeb-enam-kui-tuhandele-toimetulekuraskustes-perele-j%C3%B5ulupakid