P07122020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Kontrolli elektripaketi sobivust Eesti Energia e-teeninduses

Eesti Energia soovitab elektripaketi sobivust kontrollida regulaarselt kord 12 kuu jooksul. Näiteks muutub kodune elektrikasutus märkimisväärselt, kui minnakse üle elektriküttele ning kui võetakse kasutusse mõni seade, mis oluliselt tõstab või alandab senist elektrikasutust. Elektritarbimine muutub ka, kui perre sünnib laps või näiteks ülikooliikka jõudnud noor kolib kodust.  

Paketikalkulaator on sel sügisel juba mitmes Eesti Energia e-teenindusse lisatud uuendus. Eesti Energia juhatuse liige Margus Rink sõnas, et tänavu on ettevõtte e-teeninduse külastatavus tõusnud rohkem kui kaks ja pool korda ligi 100 000 igakuiselt külastajalt pea 270 000-le. „Sarnaselt paljude teiste eluvaldkondadega, on ka elekter e-maailma kolimas. Eesti Energia e-teenindusest saab üks keskne koht kõigi energiaasjade ajamiseks ja seetõttu oleme viimase poolaasta jooksul väga tõsiselt tegelenud e-teenindusse uute võimaluste lisamisega olgu selleks mobiilidele kohandatud veeb, personaalsed energiasäästu nõuanded või lähiajal täienev lepingute sõlmimise võimalus,“ sõnas Rink.

Automaatne paketikalkulaator arvestab, kas kliendil on ühe- või kahetariifne elektriarvesti ja analüüsib tagasiulatuvalt tema viimase 12 kuu elektri tarbimist. Selle põhjal arvutab kalkulaator, kas klient on tarbimiskoguseid arvestades sobivaimas paketis või on tal kasulik elektrikulude säästmiseks paketti vahetada. Lisaks tavaelektri pakettidele saab Eesti Energia e-teeninduses võrrelda ka Rohelise Energia pakette või vahetada oma tänane tavaelektri pakett tuulest ja veest toodetud Rohelise Energia paketi vastu.  

Paketikalkulaatorit saavad kasutada Eesti Energia kodukliendid, kellel on kehtiv elektri- ja võrguleping ning kelle puhul on Eesti Energial olemas tema möödunud 12 kuu tarbimiskoguste info. Kliendid, kellel ei ole võimalik automaatset paketikalkulaatorit kasutada, saavad oma praeguse paketi sobivust kontrollida käsitsi täidetavate väljadega kalkulaatori abil. Elektripaketi vahetamine on tasuta ja soodsama elektripaketi hind kajastub juba kliendi järgmisel elektriarvel.

Kui kliendil on kehtiv volitus lepingutega seotud toiminguteks, saab ta ka talle volituse andnud inimese elektripaketi sobivust Eesti Energia e-teeninduses kontrollida.  

Eesti Energia e-teenindus asub aadressil www.energia.ee. E-teenindusse saab sisse logida ID-kaarti, mobiil-ID või pangaparoole kasutades.  

Loe edasi http://www.bioneer.ee/bioneer/kohalik/aid-12473/Kontrolli-elektripaketi-sobivust-Eesti-Energia-e-teeninduses