T12012020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Tetra Pak mängu raames kogusid Eesti koolilapsed taaskasutuseks 51 424 tühja mahlapakki

Tühjadest mahlapakkidest ehitas kõrgeima virtuaalse torni – 753,17m Tallinna Laagna Lasteaed Põhikool. Nendele kuulub kampaania peaauhind, milleks on Eesti hetke kuumim popstaar Getter Jaani eksklusiivkontsert.

Üle kogu Eesti võttis Tetra Pak mahlapaki kogumismängust osa üle 200 võistkonna (klassi) ning kogutud tühjadest mahlapakkidest saadava virtuaalse “pakitorni” kõrguseks on ligi 11 kilomeetrit.

Tetra Pak mahlapaki kogumismäng toimus koolilaste hulgas samaaegselt üle Baltikumi. Kampaaniast võttis osa 19 140 koolilast Eestist, Lätist ja Leedust kokku.

Iga riigi võistkonnad konkureerisid omavahel eesmärgil koguda võimalikult palju Tetra Pak tühje mahla-, nektari- ning mahlajoogipakke, et ehitada neist kõrgeim virtuaalne “pakitorn”.

Oktoobri alguses aktiivselt käivitunud ning eelkõige hariva sotsiaalse kampaania ja interaktiivse mängu jooksul koguti üle kogu Baltimaade kokku 201 602 tühja mahlapakki, mille kõrguseks on 42, 505 meetrit ehk üle 42 kilomeetri.

Tetra Pak mahlapaki kogumismängu võidutiim Tallinna Laagna Lasteaed Põhikoolist saab auhinnaks hetkel Eesti kuumima popstaari Getter Jaani privaatkontserdi. Kontserdile on kutsutud ka paremuselt järgmised neli võistkonda - Jõgeva Gümnaasiumi 7A klass, Kuressaare Gümnaasiumi 7A klass, Padise Põhikooli 5 klass ning Pärnu Vanalinna Põhikooli 4A klass.

“Mul on suurim au anda eksklusiivne kontsert, mis on peaauhinnaks äärmiselt positiivse, kuid samal ajal nii huvitava ja vajaliku kampaania võidumeeskonnale. Ma olen ausalt väga õnnelik, et niivõrd palju Eesti koolilapsi võttis osa sellest Tetra Pak mahlapaki kogumismängust, mis päris kindlasti andis kõigile osalejatele väga väärtuslikku teavet ja kogemust prügisorteerimisest ning selle tähtsusest. Ma siiralt loodan, et see kampaania julgustas noori tegelema prügisorteerimisega igapäevaselt, mitte ainult kampaania jooksul,” ütles tuntud muusik Getter Jaani.

Kampaania korraldajad tahavad loota, et koolilapsed jäävad ka pärast Tetra Pak mahlapaki kogumismängu prügi sorteerima.

Liga Martinsone, Tetra Pak Baltikumi keskkonnateadlikkuse valdkonna juht: “Me oleme siiralt rõõmsad kampaania tulemuste üle – kogutud tühjade mahlapkkide kogus on rekordisliselt kõrge. Meie suurim tänu kuulub nii õpetajatele kui ka loomulikult õpilastele, kes mängust osa võtsid. Tetra Pak mahlapaki kogumismängu raames kasutasid koolid ära palju erinevaid viise mahlapakkide kogumiseks, kaasaarvatud koostöö kohalike ettevõtetega nagu näiteks kohvikud, restoranid, hotellid jne. Loodetavasti see entusiasm lastel pärast võistlust ei kao ning jäädakse edasi sotsiaalselt vastutustundlikuks ning sorteeritakse prügi taaskasutuse eesmärgil edasi ka tulevikus.”

Tetra Pak mahlapaki kogumismängu raames kogutud tühjad mahlapakid korjab kokku ning taaskasutab Ligatne paberivabrik.

Loe edasi http://www.bioneer.ee/bioneer/kohalik/aid-12510/Tetra-Pak-m%C3%A4ngu-raames-kogusid-Eesti-koolilapsed-taaskasutuseks-51-424-t%C3%BChja-mahlapakki