E01182021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Halvad harjumused

Peaaegu igal meist on mingi halb harjumus, mida me aja jooksul enam isegi ei märka - harjumus pliiatsit, sulepead või küüsi närida, küürus käia, valesti istuda, lohakalt süüa jne. Paljud halvad harjumused kahjustavad tervist või häirivad teisi, samuti rikuvad käitumise esteetilisi norme.

Üks halbadest harjumustest on õhtuti hilja süüa. Liigsöömine põhjustab teadagi liigseid kilogramme. Õhtuti tugevasti sööma harjunud inimesed ärkavad sageli uimastena ja tursunud silmaalustega. Paljudel on kombeks maiustada televiisorit vaadates. Kui soov midagi süüa on tõesti ületamatu, söögem ühe õuna või banaani või joogem lihtsalt klaasitäis kefiiri või rõõska piima. Piim soodustab uinumist ja ka uni on palju rahulikum kui pärast maiustuste söömist.

Teine halb harjumus puudutab naisperet. Sageli heidetakse õhtul magama nägu meigist puhastamata. Tullakse peolt või kusagilt olemiselt, ollakse väsinud, katsutakse kiiremini voodisse saada. Pole enam mahti ja jõudu näolt puudrit jm kosmeetikat maha võtta. Kui nii tihti juhtub, muutub näonahk inetuks ja silmalaud hakkavad punetavad. Sestap tuleks kindlasti natuke vaeva näha, kujundada endale kindlaks tavaks enne magamaheitmist ikka kosmeetikajäljed tualettvee või piimaga maha pesta - siis on nahk värske ja terve ning näete taas kena välja.

Ka ei tasu mängida juustega, keerutades lugedes või midagi vaadates juuksekihara ümber sõrme ja venitades seda. Tulemused ei lase end aga kaua oodata, katkeb üks, siis teine juus ning juuste väljalangemine võib alata.

Lauba kortsutamine on ka halb komme. Kui see johtub silmadest, siis tuleb silmaarsti poole pöörduda, sest avala, sileda laubaga paistame kõik kauem nooremad.

 

Allikas: Terviseleht, Kalju Pumbo