N01212021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Jalgratta puhastamine

jalgratasJalgratta regulaarne puhastamine tagab selle, et Teie kaherattaline kaaslane säilitab enda hea väljanägemise ning püsib kauem tervena. Jalgratta korrektne puhastamine on lihtne ning ei võta kaua aega. Järgnevalt vaatame põhitõdesid, mida tuleks jalgratta puhastamisel järgida.

Vajalikud vahendid:

-   2 käsna

 -  Nõudepesuvahed

 -  Hari

 -  Ämber

 -  Soe vesi

Kõige olulisem, mida silmas pidada, on see, et jalgratta liikuvate osade sujuva töö tagab määre. Seega, määrde väljapesemine-või uhtumine ei mõju liikuvatele osadele hästi. Seepärast ärge kunagi peske enda jalgratast kõrgsurvepesuriga, sest sellisel juhul uhute kõik vajaliku määrde minema ning vesi satub kohtadesse, kuhu ta ei peaks sattuma. Lõpptulemuseks on roostetavad laagrid ja liikuvosad, mis tuleb välja vahetada. Seega, peske enda jalgratast seebise vee ja käsnaga. Kui Teil ei ole spetsiaalset jalgrattahoidjat või seisujalga, siis toetage ratas pesemise ajaks vastu majaseina.

1. Samm: tehke jalgaratas märjaks

Võtke sooja veega ämber ning pange sinna nõudepesuvahendit. Tehke mustuse leotamiseks jalgratas käsnaga märjaks. Leotamine on oluline, sest kuivalt hõõrumine kahjustab jalgratta värvi.  

2. Samm: peske esmalt liikuvad osad

Enne jalgratta raami puhastamist, keskenduge esmalt kõige mustemale osale. Kasutage selleks ühte käsna, mida Te hiljem ülejäänud jalgratta pesuks enam kasutada ei saa. Peske puhtaks pedaalid, hammasrattad, käiguvahetajad ning rataste rummud. Keerulisemate kohtade pesemiseks kasutage harja. Hammasrataste vahele pääsemiseks võite kasutada vana hambaharja.  

3. Samm: peske ülejäänud rattast

Nüüd võtke teine käsn ning peske puhtaks ülejäänud osa rattast. Olge ettevaatlikud käiguhoobade ja pidurite juures. Selle etapi käigus kontrollige ega jalgrattal ei ole midagi viga. Vaadake kas kõik liikuvad osad pöörlevad takistusteta ning ega neil ei ole lõtku sees. Probleemi korral kõrvaldage see ise või pöörduge jalgrattahooldusesse.  

4. Samm: loputage ja kuivatage

Loputage enda jalgratas puhta veega üle ning kuivatage pehme riidega.  

5. Samm: keti määrimine

Pärast jalgratta pesu on soovitatav määrida kett. Selleks kasutage spetsiaalset ketiõli-või spreid.