T03092021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Ohtlikud lõhnad autos

lekkiv_autoKui olete viimasel ajal auto juures täheldanud uusi või ebatavalisi lõhnu, tasub välja selgitada kust need tulevad. Mõningaid auto vead annavad enesest teada just sel viisil. Selle pärast soovitame mõningate järgmiste lõhnade korral tähelepanu pöörata oma neljarattalise sõbra seisukorrale.

Äratuntavalt magus lõhn

Kui olete täheldanud autos magusat lõhna, kontrollige üle auto jahutussüsteem. Tosool lõhnab ja maitseb suhkruvee moodi ja kui lõhn juba selgesti tuntav, on probleem tõsine. Jahutussüsteemi rikete korral on tõenäoliseim tagajärg mootori üle kuumenemine, mis võib tekitada omakorda väga kulukaid probleeme. Kui märkate suitsu mootoriruumist eraldumas, kutsuge autoabi või puksiir.

Kõrbenud toidu lõhn

Kui tunnete autos kõrbenud toidu, eriti kõrbenud leiva lõhna, on tõenäoline et Teie auto õlisüsteem lekib. Lõhna tekitab õli, mis immitseb mootorist välja ja tilgub ülikuumade väljalaske torude peale. Vahetevahel on selline lõhn põhjustatud käigukasti õli kõrbemisest. Ka see on tõsine probleem ning mõlema korral pöörduge kiiremas korras spetsialisti poole.

Diisli/bensiini/gaasi lõhn

Märgates autos kütuse lõhna, on võimalus et mõni Teie auto kütusevoolik või –toru on lekkima hakanud. Sellises olukorras on oluline, et Te peataksite auto ja kutsuksite puksiiri. Lekkiva kütusetoruga auto on tuleohtlik ja võib ootamatult süttida ja põhjustada kehalisi ja materiaalseid kahjusid.