N07092020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Kasulikud esmaabitarvikud autos

Olenemata sellest, kas olete naine või mees, noor või vana, sõidate igapäevaselt autoga tööle või kasutate autot vaid nädalavahetusteti, on asju, mis peaksid Teil alati igaks juhuks autos olema. Kuigi Te ei kasuta neid esemeid igapäevaselt ja eriti tihti, olete tõenäoliselt probleemide tekkides väga tänulik, et neid Teie pagasiruumis leida võib.

Tegemist pole väga kallite esemetaga. Enamik ei võta ka autos palju ruumi. Põhimõtteliselt on keerulie leida põhjust, miks neid endale mitte soetada, sest osad neist on seadusega nõutud.

·         Tulekustuti– veenduge, et soetatud tulekustuti on kehtiva ülevaatusega. Olukorras, kus tulekusti vajalikuks osutub on viimane asi, mida Te soovite, et tekiksid mingisugused tõrked ja Teie vara varasema hooletuse tõttu tuleroaks satuks.

·         Rattavahetuseks vajalikud tööriistad– 4 asja: Varuratas, rattavõti(ristvõti), tõkiskingad ja tungraud. Tõkiskingad on teagadi seadusega nõutud ning osutuvad hädaolukorras kindlasti suureks abiks. PS! Auto all olevate rehvide rõhu kontrollimisel kontrollige ka varuratta rõhku. Vahel võib see olla teadmata põhjustel tühjenenud või rõhk kasutamiseks sobimatu.

·         Ohukolmnurk– ohtlikel teelõikudel auto seiskamine võib endaga kaasa tuua mitmeid ohti. Ohukolmnurga abil saate hoiatada enda teel seismisest ka Teisi kaasliiklejaid.

·         Taskulamp – Eesti tingumustes võib auto remontimine ja kontrollimine väga suures ulatuses langeda teel olles nö. pimedasse aega. Sellest tulenevalt on väga ratsionaalne autos hoida korralik taskulamp koos töötavate(!) patareidega. Mõistlik on oma raha kulutada veekindla taskulambi peale ja igaks juhuks soetada ka tagavarapatareid.

·         Tühi kanister– autosse pole kindlasti mõistlik kütust sisaldavat kanistrit hoiule panna kuid teele jäädes võite kaasliiklejate abiga saada lähedal asuvasse tanklasse, et sealt siis piisavalt kütust hankida, et oma masinaga sinna sõita.

·         Esmaabikomplekt – uute masinatega antakse tavaliselt see tähtis element kaasa kuid kui Teie masinas see veel puudub, soovitame selle endale esimesel võimalusel soetada. Tegemist on ju pealegi seadusega nõutud varustusega.

·         „Krokodillid“ – neid abivahendeid ei leidu küll paljudes autodes kuid kui Teie auto aku peaks mingil põhjusel Teid alt vedama siis tulevad nad kindlasti abiks. Leida võib neid tanklatest, kus nad tavaliselt üle €15 ei maksa.