L11282020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Kuidas eemaldada autost suitsuhaisu

suitsetav_kasiKui olete värskelt soetanud auto kuid eelmise omaniku sigaretisuitsu lõhn on istmetesse kulunud, soovite Te sellest tõenäoliselt kiirest vabaneda. Selleks on välja töötatud mitmeid häid kemikaale, mis on aga kõik väga tugeva mõjuga ja loodussõbralikkusest väga kaugel. Olemas on ka meetodeid, mis ei ole ohtlikud peale kasutamist ega ei reosta loodust.

  1. 1. Kodune tsitruselõhnaline õhuvärskendi

Tsitruseliseid on kasutatud väga pikka aega, et eemaldada tugevaid ja üldjuhul ebameeldivaid lõhnu nii oma autost kui mööblilt. Sidrunite ja apelsinide happelisus ei suuda mitte ainult ebameeldibaid lõhnu katta vaid ka tekstiilist ja nahast seda eemaldada. Seda ei maksa segi ajada apelsinimahlaga, millel taolised omadused puuduvad. Aine, mis on vajalik ebameeldivate lõhnade eemaldamiseks peitub õlis, mida saame viljakeha koortest ja säsist. Järgmiseks on Teil tarvis topeltkastrulit. Põhi täitke veega ja õlemisse osasse pange koored ja mahl. Seejärel laske sel aeglasel tulel põleda(mitte keeda) umbes 2 tundi ja marlit sõelana kasutades villige see mõnda anumasse, kus segage see kokku veega. Peale seda kallake see piserdamist võimaldavasse pudelisse(näiteks aianduses kasutatavad kastepritsud). Seda segu saate kasutada riiete, auto, mööbli ja muude tekstiilide ja nahkmaterjalide puhastamiseks.

  1. 2. Märgpuhastus lahus

Vahel ei piisa lihtsast piserdamisest, et eemaldada autoistmetest ebameeldivaid haise. Et ebameeldivad lõhnad ei jääks Teid aastateks kummitama, tuleb tekstiili eest hoolt kanda. Head vahendid istmete ja porimattide puhastamiseks on vaid looduslikest koostisainetest tehtud seebid. Taolised seebid on müügil ökopoodides. Nende seepide valmistamisel pole kasutatud loomseid rasvu ja tugevaid kemikaale. Kui olete seebiga koju jõudnud, veeldage ta topeltkastrulis ja lisage sellele tsitruseõlisid koos veega, lisamaks veelgi desodoreerivat jõudu. Seejärel kastke svamm lahuse sisse ja nühkige sellega istmeid ja muidtekstiile. Peale paaritunnist seismist kuivatage see fööniga.

  1. 3. Koduste vahenditega valmistatud lõhnakuusk

Lõhnakuused on tavaliselt lõhnastatud õlidesse kastetud papitükid. Kui olete kunagi oliiviõli paberkotile või papitükile tilgutanud, siis teate kui kauaks see õline plekk sinna jääb. Koduste õlidega on põhimõte sama. Nagu eelnevalt, tehke tsitruseõli kuid seekord ilma apelsini mahlata. Selle asemel võite lisada muid essentse ja lõhnastavaid tinktuure, mis on looduslikud. Seejärel võtke mõni vana pappkast ja lõigake sealt välja enesele sobiv kujund. Ärge kasutage selleks lainepappi. Immutage seda tükki umbes 24 tundi ja laske tal enne kasutamist päeva või kaks kuivada.