N01212021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Kuidas kasutada "krokodille"

krokodillidKui Teil on võimalus autos hoida vaid üks tööriist siis olgu selleks „krokodillid“. Krokodillidega saate oma auto käima ka olukorras, kus aku on tühjaks saanud. Kui olete tee äärde jäänud ja kaasas on paar „krokodille“ paluge mõnel mööduval autojuhil end aidata. Kõigil autojuhtidel tekib vähemalt korra nende staaži jooksul olukord, kus tuled on liiga kauaks põlema unustatud või makk aku tühjaks kulutanud. Olgu probleem seotud eelevatega või on aku halvas seisukorras, „krokodillidega“ saate oma auto alati käima.

Kasutamine

Leidke keegi, kes on nõus oma autost teile elektrit andma ning paluge tal sõita Teie sõiduki juurde nii, et akud asetseksid võimalikult lähestikku, sest akukaablid pole eriti pikad. Doonorauto mootori töötades ühendage punase kaabli üks ots Teie aku positiivse klemmiga(veidike suurem klemm, vahel punaste tähistustega või „+“ märgiga) ja seejärel kaabli teine ots teise auto positiivse klemmiga. Järgmiseks ühendage musta „krokodilli“ üks ots Teie auto aku negatiivse klemmiga(veidike väiksem, vahel musta tähistusega või miinus märgiga) ja teine ots teise auto negatiivse klemmiga. Võite „krokodilli“ ühendada ka doonorauto negatiivse klemmi asemel mootoriga.

Kui olete ühenduse saavutanud, keerake oma auto süüdet, kuni see käivitub ja ühendage klemmid vastupidises järjekorras lahti. Akukaablid on väga suureks abiks lihtsa probleemi korral ja võivad otsustada Teie reisi jätkamise üle.

Olge ettevaatlikud, sest lühiühenduse korral võite läbi põletada mõlema auto kaitsmeploki!