P03072021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Mis juhtub kütuse lõppemisel

Mis juhtub, kui Teie autos saab kütus otsa? See millised on tagajärjed, sõltub peamiselt Teie auto mootori tüübist.

Varasematel aegadel, kui auto kütus otsa lõppes, tuli lihtsalt veidike juurde tankida ning sõit võis jätkuda. Kuigi oli olemas võimalus, et paaki kogunenud mustus võis kütuse lõppemise korral kütusepumba neelu ummistada, ei olnud see tavaline ning tavaliselt jätkus sõit peale lisakütuse tankimist.

Probleemid tänapäevaste autodega

Paljud uued autod kasutavad kütusepaaki ja selle sisu kütusepumba jahutamiseks. Taoliste sõidukite omanikel võib kütuse lõppemisega kaasneda vajadus kütusepumpa remontida. Kuna tegemist on üsnagi kuluka tööga(alates 1000.-) siis on tungivalt soovitatav oma auto kütusetase hoida piisavalt kõrgel.

Selliste olukordade vältimiseks on autotootjatel kütusenäidikule paigaldatud varajane teatetuli või –kiri, mis indikeerib kütuse lõppemise lähenemist. Kütuse otsa saamine on tuntav auto jõu kadumisega ja mootori puterdamisega. Eksperdid soovitavad vältida „aurudel sõitmist“ ehk sisuliselt tühja paagiga sõitmist. Ohutu hulga kütuse paagis hoidmine võib Teid säästa nii kulukatest remonditöödest kui ebameeldivast jalutuskäigust kanistriga tanklasse.