E01182021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Ravimtaimed on looduse kingitused

Keemia võidukäik on tänapäevaks kahandanud rahvameditsiini tarkusi ja loonud head, tugeva toimega ravimid. Kuigi need rohud on efektiivsed, kaasnevad nende tarvitamisega ohud. Näiteks aitavad arstiravimid meil korda teha südame, kuid rohtude kõrvalmõju tõttu võib saada kannatada magu. Siin tulebki appi rahvameditsiin.

Kas iga haiguse jaoks on looduses tõepoolest olemas taim?

Kindlasti on. Tarvis vaid teada, milline ja just see õige looduses ringi käies üles otsida. Vana tõde on, et parim ravimtee on jalgsi käidud tee. Sellest rahvatarkusest võib välja lugeda: hea tervise saladus ongi suhtlemine loodusega. Taimedes on olemas eripärased mõjud, mida kahjuks kõiki veel ei teata ja ei usuta ka. Sellepärast ümbritsebki meie meeltega tajumatuid nähtusi nagu müstiline loor.

Viimasel ajal on teadlased kindlaks teinud, et taimed kõnelevad omavahel. Inimene ei oska taimede keelt. Tundub, et loomad oskavad. Haige loom leiab eksimatult vajamineva raviva taime. Koguda võib ainult neid taimi, mida kindlasti tunneme. Pealegi saab ravimtaimede korjamisega viibida puhtas looduses ning neid taimi saab loodusest tasuta.

Metsikud ravimtaimed on asendamatud, kas või kevadväsimuse ning märkamatult ligi hiiliva skorbuudi vastu. Taimedes leidub alati mitu ravitoime ainet. Sageli aitavad need toimeained teineteist. Näiteks soodustab üks neist teise mõju imendumist organismis. Ravimtaimede mõju on pikaldane, rahvas ei viitsi nendega jännata.

Andkem ka söögi-joogi soovitusi.

Rohkem tuleks süüa peterselli. Köögivili on hea kogu kehale, leevendab ka kortsude teket. Sibul kuulugu igapäeva söögimenüüsse. Sibul aitab muuta verd vedelamaks, on hea sapi- ja maksahaiguste puhul. Sibulalõhn aitab puhastada köögis saasteõhku. Ammusest ajast on teada, et toore sibula söömine tõstab potentsi.

Kasemahl on 101 haiguse vastu. Kui jõuaks iga päev 3 liitrit kasemahla juua, siis poleks kunagi hirmu tunda vähi ees. Selle hirmsa haiguse vastu on head veel võilille- ja põdrakanepijuured.

Palderjanijuured on head südame rütmihäirete puhul. Samuti viivad nad organismist välja kolesteriini. Mustikas (lehed, õied, varred, marjad) on tõhusaks ravimiks suhkruhaiguse vastu, rahustab. Sama toimet omab põld- ja metsmurakas.

Orasheina juurtel on meeletu jõud ka ravimtaimena. Kõik, kes tahavad olla tugevad, peaksid seda müstilist juurt sööma. Selleks kuivatada orasheinajuured, kasutada toitudes jahu eest. Aitab günekoloogiliste haiguste puhul, ennetada eesnäärme haigusi. Salatisse peeneks hakituna on veel head valge ristiku õied ja vahtraseemned idudega.

Ettvaatust coca-cola jookidega. Need soodustavad organismist kaltsiumi, fosfori ja mangaani eraldumist - tekitavad luude hõrenemist. Samuti tuleb mõõdukalt tarbida musta kohvi ja importteed. Looduses on loendamatult hulgal ravimtee valmistamiseks taimi, mis ei sisalda närvisüsteemi ja südant koormavaid mürkaineid. Levinumad on vaarikas ja angervaksa lehed, kanarbik, kummel, nõmme-liivatee, leesikas jt. Nõgesest valmistatud teed ei tohi tarvitada eelnevalt arstiga konsulteerimata.

 

Allikas: Terviseleht, Heldur Karro