P03072021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Kolimine soodsamalt

Kolimisfirma palkamine võib osutuda suhteliselt kulukaks kuid see ei pea alati nii olema. Kolides ühest linnast või linnaosast teise varieeruvad kolimisfirmade maksud omajagu. Alljärgnevaid nõuandeid järgides peaksite suutma kolimisel tekkivad kulud viia miinimumi lähedale.

Ärge palgake esimest ettejuhtuvat kolimisfirmat

Lugege kohalikke lehti ja surfake internetis. Ka infotelefonide kaudu on võimalik leida mitmeid firmasid, keda muul viisil võib raske leida olla. Kui olete välaj sõelunud näiteks 2 parima hinnaga firmat, kõrvutage nende tingimusi ja pakkumisi.

Nädalasisene kolimine

Mõningad kolimisfirmad küsivad nädalavahetusel töötamise korral lisaprotsenti. Sellised hinnamuutused on tavaliselt kirjutatud nende hinnakirja, mille soovitame Teil enne valimist põhjalikult läbi töötada.

Planeerimine

Nagu ka muude teenuste puhul on ka kolimise juures hind mingil määral sõltuv planeerimisest ehk firmadele ette teatamisest. Kui teatate ette näiteks kuu aega, on vägagai reaalne, et saate soodustuse küsimise peale positiivse vastuse.

Interneti kaudu otsimine

Mõned firmad pakuvad internetis töö broneerimise puhul allahindlusi. Vajadusel paluge abi mõnelt tuttavalt või sõbralt, kes Teie kolimistööde hinda selle läbi võib vägagi arvestatavalt kahandada.

Asjade pakkimine

Päev enne kolimist pakkige oma asjad kenasti kastidesse ja karpidesse, sest kolimisfirmad küsivad üldiselt raha töötunni eest ning iga liigne ajakulu on rahas mõõdetav. Sedasi säästate Te omajagu raha ning aega.

Kastid?

Kolimisel vaja minevaid kaste ja karpe võite saada näiteks kohalikke toidukauplusi külastades. Kuna peale toidukaupade kohaletoomist ei kasutata enamusi pakendeid rohkem, saate kaste ja karpe tõenäoliselt tasuta või küllaltki sümboolse summa eest. Eriti head on näiteks õunakastid, mis pole mitte papist vaid õhukesest vineerist. Nad peavad ka põrutustele vastu ja on seega väga hea valik.

Korralik pakkimine

Kolimisel pole mõtet kõigi võimalike tegevuste pealt üritada kokku hoida, kui pakite oma esemeid vigaselt ja valesti. Habraste asjade kaitseks on parim mullikile. Tegemist on pehme „õhulise“ kilega, mida saate osta ehitustarvete poodidest küllaltki odava hinnaga. Kõik vähegi hapra loomuga esemed tulek selliselt pakkida, et veomasina kasti kõikudes midagi viga ei saaks. Samuti olge asjate ja kastide autosse panemisel ettevaatlik ning mõelge, kuidas nad liikuda saavad.