E01252021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Elukutselised kolijad vs ise kolimine

kolimisautoElukutselised kolijad mitmetest kolimisfirmadest võivad olla Teile suureks abiks. Kolimisega närvi mustaks ajamine on viimane asi, mida uude kodusse kolija tahta võiks. Nad on ikkagi professionaalid ning abistavad Teid vajadusel nii vedamisel kui pakkimisel. Kuna tegemist on ikkagi väljaminekuga on paljud otsustanud omal käel kolimise kasuks. Mõlemal valikul on omad plussid-miinused.

Kolimisfirmade poolt- ja vastuargumendid

Kui palkate kolimisfirma, võite rahumeeli nädalavahetusel lasta neil töö ära teha ning samal ajal näiteks perega puhkama minna. Võite neil isegi lasta teha kogu pakkimistöö ning pühapäeval uude koju naastes jääb Teil üle vaid oma asjad lahti pakkida ning omadele kohtadele asetada. Parim lahendus on see, kui leiate firma, kes on nõus kindlustama kogu Teie vara. Sellisel juhul võite kindel olla, et iga kahju saab korvatud. Kindlasti hoiate Te oma närve ning liigeseid, mis raskete asjade vedamisel valu võivad teha. Ise kolides peaksite Te tõenäoliselt rentima suure kaubiku, mille juhtimine võib nii mõnelegi staašikale juhile üle jõu käia.

Samas on sel kõigel ka hind, mis üldiselt on vägagi kopsakas. Keskmise suurusega majasse kolides võite arvestada kuni paarikümne tuhande kroonist arvet tehtud töö eest. Ühest linnast teise kolides kasvavad kolimisteenuse hinnad hüppeliselt. Kui Teie maja ees puuduvad parkimiskohad või tuleb asju viia treppide kaudu küsivad sellise teenuse pakkujad iga korruse või saja meetri pealt lisaprotsendi. Et mitte teenuse eest üle maksta võtke mitmeid hinnapakkumisi enne otsustamist.

Enne firma palkamist tehke neile vähemasti pealiskaudne taustakontroll. Olgugi, et Eestis pole sedasorti pettused levinud, on tegemist ikkagi riskiga, mille must stsenaarium on väga suurte kahjudega. Eriti soovitatav on kontrollida kahtlaste hinnakirjadega ettevõtete tausta. Hea idee on ka küsida nõu või kogemuste kohta oma sõpradelt ja sugulastelt.

Ise kolimise poolt- ja vastuargumendid

Ise kolides võite olla kindel, et Teie olete kogu protsessi juhtimas. Abiks võite alati kutsuda sõpru ja sugulasi. Kui Teie vara on aga suuremahuline, on soovitatav lasta seda teha professionaalidel, kes lahendavad Teie probleemi kiiremini ning Teie jaoks muretumalt. Väiksemate koguste korral ning kui Teil on vastavad veomasinad käepärast, võite seda sõprade abiga samuti kiiresti ja muretult teha.