E01182021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Lumesaju-ehte valmistamine

lumesajueheKuna sellele ehtele väga head eestikeelset vastet pole, nimetagem seda lumesaju ehteks või lumekeraks. Mida me siis vajame, et endale sarnane kena ehe valmistada:

  • Klaaspurk, millele leiate vettpidava kaane ja mis on Teie jaoks esteetilise välimusega
  • Destilleeritud vesi(alternatiivina sobib ka keedetud ja seejärel jahutatud vesi)
  • Glütseriin(aeglustab helmeste langemist; saadaval enamikes apteekides ja mõningates käsitööpoodides)
  • Valget või hõbedasi helmeid(vältige ülipeeneid helmeid, sest liiga kerge puru pigem hõljub selles vedelikus langemise imiteerimise asemel)
  • Läbipaistev silikoontihendus(saadaval ehituspoodides)
  • Purki mahtuv veekindel ornament
  • Plastikust alus(nt kork), et tõsta ornamenti purgis kõrgemale
  • Laiem plastalus või puust rõngas, mida kasutada kogu ehte alusena(valikuline)
  • Akrüülvärv ornamendi aluse värvimiseks
  • Muud ehted(nöörid jms) millega seda kõike kaunistada

Esimese asjana soovitame kontrollida, et valitud ornament sobiks Teie poolt valitud purki. Tõenäoliselt märkate esimese asjana, et kaunistus vajaks natuke tõstmist, et ta oleks purgis nähtav. Selleks soovitame kasutada eelpool mainitud plastikust alust. Pildil on see nähtav halli kujuna purgi alumises osas.

Tehke proovi! Sättige ornament koos alusega, kui seda vaja peaks olema, lauale ja asetage klaaspurk sinna peale. Kui näete vajadust midagi muuta, tehke seda. Seejärel liimige ornament veekindla liimiga kaane külge ja laske sel kuivada vastavalt tootja nõuetele.

Segu, mille hiljem Te purki panete, testimiseks kasutage mõnd teist anumat. Täitke see veega, lisage väikse teelusika jagu helmeid. Pange purgile kaas peale ja raputage seda. Kui lumi on liiga hajus, lisage veel helmeid. Lisage veel paar tilka glütseriini ja proovige uuesti. Glütseriin peaks lume langemise kiirust kenasti vähendama.

Kui olete sobiva segu saavutanud, kallake kogu katsepurgi sisu kraanikausi kohal sinna purki, kuhu plaanite ehte panna. Täitke purk ääreni. Keerake sisseminev ornament ümber ja pange see koos kaanega purgile peale. Osa vett voolab üle ääre välja – kuivatage see rätikuga ära. Tehke proovi ja raputage oma vastvalmivat ehet! Silikooni abil saate kogu ehte veekindlaks teha.

Lisamaks stabiilsust, võite liimida ehtele laiema aluse. Värvige alus ja purgi kaas endale meelepärast värvi. Hea, kui see värv oleks veekindel, sest kui olete meisterdamisel hooletu olnud võib vett välja hakata imbuma.

Kui värv kuivanud on, alustage kaunistamist. Võite sinna kleepida erinevaid kaunistusi või mida iganes peate vajalikuks.