E01182021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Lõhnapärja valmistamine

pargJärgnevalt õpetame, kuidas meisterdada ise jõuluteemaline lõhnapärg. Selleks alustame maitseainete, nagu ingver, nelk, ananassilehtede ja kaneeli segamist. Segage kõik purustatuna kaussi kokku ja laske sel tõmmata. Lisage ka natuke männiessentsi või muid eeterlikke õlisid, mida peate jõuludega seonduvateks.

Murendage kogu segu veel natuke sõrmede vahel, et segusse tükke ei jääks. Kui soovite, võite ka mõningaid sätendavaid helmeid sinna segada kuid vaadake, et nendega üke ei pinguta ja, et see kõik ikka korralikult segatud saaks.

 

Segage kokku 1 osa käsitööliimi ja 1 osa vett. Kandke seda svammi abil käbidele just sinna,kuhu soovite hiljem segu kanda. Nüüd rullige käbisid varem valmistatud puru sees. Pöörake tähelepanu sellele, et käbide pinnale ei jääks suuri segtükke, sest see ei ole väga ilus.

Seadke valmis järmine laar käbisid ja erineva suurusega lillelehti. Hea on, kui need lehed on varasemalt kuivatatud. Värvige lehed spray värviga selliselt, nagu heaks arvate(soovitame rohelist, pruuni ja punast värvi). Võite peale värvimist ka helmeid või muid sätendavaid osi lehtedele riputada, sest siis jäävad nad korralikult värvi külge kinni.

Peale kuivamist seadke lauale varem välja valitud pajuoks, mille peale Te pärga tegema soovite hakata. Asetage käbid ja muu oksa kõrvale nii, nagu te seda sooviksite seal peal näha. Kui olete tulemusega rahul, kleepige käbid, lehed ja muu liimipüstoliga pajuoksale.

Tegemist on küllaltki paindliku pärjaga ja kui soovite võite peale kogu tööd panna pärja veel nädalaks essentside ja õlidega kuhugi kasti tõmbama, et lõhna veelgi tugevamaks teha.