N01212021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Piduriklotsid - keraamilised vs kevlarist

kuuekolvilise_pidurissteemi_piduriketasNii kevlarist kui keraamilistel piduriklotsidel on omad plussid-miinused. Teile sobiva leidmine oleneb mitmetest faktoritest. Alljärgnevalt toome välja kriteeriumid mida järgides saate teha parima otsuse.

Suutlikkus

Kevlarist piduriklotsid on tehtud orgaanilistest materjalidest ja on seega veidi pehmema seguga. Sellest tulenevalt on nad sobilikumad väiksematele autodele ja rahulikku sõidustiili viljelevatele juhtidele. Suurematele sõidukitele ja agressiivsema sõidustiiliga juhtidele sobivad pigem keraamilised piduriklotsid. Kuna keraamilised piduriklotsid juhivad endast kiiremini soojust välja, taastuvad nad peale järske pidurdusi kiiremini.

Kulumine

Kevlarist klotsid on orgaanilisest kiust, pehmemad ja kuluvad kiiremini. Kuna nad kuluvad kiiremini tekitavad nad rohkem tolmu. See tolm pole aga looduslikult kahjulik. Keraamiliste piduriklotside kuludes tekkiv tolm on aga looduses söövitav.

Müra

Kevlarist klotsid ei sisalda metallist osiseid ja tekitavad seega minimaalselt müra. Keraamilised pidurid tekitavad aga heli sagedusel, mida inimesed ei kuule.

Hind

Kevalrist klotsid on tunduvalt odavamad kuid kuluvad samuti kiiremini. Võrdluses keraamiliste klotsidega, kuluvad kevlarist klotsid umbes kaks korda kiiremini. Mõningatel keraamilistel piduriklotsidel on isegi eluaegne garantii kuid nad maksavad üldjuhul kaks korda rohkem.