T08112020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Miks hooldada käigukasti ja ülekannet?

kigukastParimad põhjused, miks Te peaksite oma auto käigukasti ja muid ülekande osi hooldama on kütusekulu vähenemine, suurendatud jõudlus, pikem ülekande eluiga, auto turuväärtuse suurenemine ja mis kõige olulisem – puuduliku hoolduse tõttu tekkinud kulukate vigade vältimine. Alljärgnevalt selgitame neid põhjuseid täpsemalt.

Ökonoomsus

Kui Teie auto käigukast ja muud ülekande osad on korralikult hooldatud, kulutate Te vähem kütust. Korralikult hooldatud ülekanne võimaldab sujuvamat sõitu ja väiksemat õli ja kütuse kulu.

Pikendatud ülekande eluiga

Veermiku keskne osa – käigukast vajab korralist hooldust. Vastasel juhul hakkab ta kulutama ülekannet, mootorit ja nende ühenduslülisid. Kokkuvõttes kaotate auto suutlikkuses.

Suurte väljaminekute ennetamine

Käigukasti või mõne muu suurema osa välja vahetamine autol on tunduvalt kulukam, kui teostada korralist hooldust, vahetada õli jne.

Parendatud võimekus

Kui Teie neljarattalise sõbra ülekanne on korralikult hooldatud, on sõit sujuv, käiguvahetus kiirem ja sujuvam ja üleüldine sõidumugavus parem. Ka rasketes tingimustes ja ohuolukordades on tulemused positiivsemad, kui olete oma sõidukit vastavalt nõuetele hooldanud.

Suurem turuväärtus

Kui otsustate oma sõiduki edasi müüa, tõstab korras veermik, ülekanne ja käigukast auto hinda mitmekümne tuhande võrra. Korraline hooldus säästab kokkuvõttes raha, aega ja tõstab Teie turvalisust.