N01212021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Lämmastikuga täidetud rehvid - plussid ja miinused

lammastikurehvi_korgidLämmastiku(ohutu gaas, hingame seda igapäevaselt) rehvidesse pumapamine on järjest rohkem levimas tavakasutusse. Sõjatööstuses, lennunduses, kosmoseprogrammides ja autospordis on seda kasutatud juba aastaid. Järgnevalt toome välja lämmastiku kasutamise plussid ja miinused.

Plussid

1. Auto käsitlemine

Lämmastik parandab Teie auto juhitavust. Selle kasutamine rehvide täitmisel annab väikse eelise libedates teeoludes nagu lumel, rahe või tugeva vihma korral.

2. Kütusekulu vähendamine

Lämmastik pakub rehvi kujule paremat tuge. Sellest tulenevalt on ka autol kergem rattaid liigutada - kütusekulu väheneb.

3. Rehvi eluea pikendamine

Kuna lämmastik hoiab rehvi kuju paremini, hoiab see rehvi väändumast. Seega on rehvi töötemperatuur madalam ja rehv peab kauem vastu. Kuna lämmastik on õhust tuhedam, ei jookse torkehaavaga rehv nii kiiresti tühjaks. Lämmastiku temperatuur ei muutu oluliselt sõidu jooksul, seega on juhitavus stabiilsem ja rehv vajab vähem hooldust.

4. Raha kokkuhoid

Pikemas perspektiivis hoiab lämmastiku kasutamine rehvides kokku rehvide eluea abil.

Miinused

1. Madalatel kiirustel jäigem

Olgugi, et lämmasitk pakub rehvile paremat tuge, on see tugi madalatel kiirustel liiast. See tähendab, et 10-20 km tunnikiiruse juures on sõit põrutav ja kontakt teepinnaga väiksem kui õhuga täidetud rehvidel.

2. Rehvide parandamine

Hapnikuga täidetud rehve on peale naelalt või klaasikillist saadud kahjustusi võimalik parandada. Selle töö hind jääb umbes 500,- kanti. Kui aga lõhute ära rehvi, mis on täidetud lämmastikuga, ei saa seda parandada. See võib aga halbades teeoludes sõites osutuda kallimaks kui hapnikutäitega rehvide omamine.

3. Rehvide enesepuhastusvõime pärsitus

Lämmastikuga täidetud rehvide puhstamine kondensveest on märksa keerulisem kui hapnikuga täidetud rehvide puhastamine. Tavakasutajale mõeldud komplektid on suhteliselt kallid ning koosnevad keerulistest süsteemidest. „Kodumehaanikud“ selliste asjadega tegeleda ei soovi.

4. Kõrgemad ühekordsed väljaminekud

Lämmastikuga täidetud rehvid võivad küll pikemas perspektiivis olla soodsamad kuid nende esialgne kulutus – ost, on suurem väljaminek.

Valige hoolega!