L11282020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Amortisaatorite kontrollimine

amortisaatoridAmortisaatorid võtavad enda kanda kõik tee konarused ja hoiavad Teie auto kenasti teel. Nagu muud komponendid autodes, kuluvad needki ning peale mõnda aega tuleb need ohutuse eesmärgil välja vahetada. Selleks, et välja selgitada, kas amortisaatorid vajavad vahetust, oleme välja toonud paar viisi.

Mine sõitma

Tavaliselt ei panda autos sõidule keskendumisel tähele paljusid hääli, mis indikeerivad probleeme. Sellepärast soovitame minna ja teha väike tiir oma tavapärast marsruuti mööda ja juba autosse istudes kuulatada, ega ei kuuldu veidraid hääli. Sõites üle „lamavate politseinike“ kuulake ja tunnetage autot. Peaksite kergesti ära tundma, kas amortisaatorid töötavad või mitte.

Vajutage auto peale

Vajutage auto kapotile ja pagasikattele nii, et amortisaatorid sisse liiguksid. Laske autol tagasi üles „põrgata“. Kui auto teeb rohkem kui ühe põrke, tähendab see, et selle nurga amortisaator vajab vahetamist.

Kontrollige rehve

Vaadake rahulikult ja hoolega oma auto rehve. Kõik ebaühtla kulumise märgid viitavad vedrustuse probleemidele. Tihtipeale on lisaks sellele probleemile auto rehvide rõhk vale. Kontrollige ka seda, sest ajapikku võib see kahjustada amorte.