K08122020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Keraamiliste plaatide värvimine

Keraamiliste plaatide värvimist tasub kaaluda kui olete tõeliselt tüdinenud enda vanadest köögi seinale paigaldatud plaatidest ning ei soovi läbi teha plaatide eemaldamise ning uuesti paigaldamise protsessi. Järgnevalt vaatame kuidas seda teha.

Plaatide värvimine

Tänapäeval kahjuks ei ole olemas sellist keraamiliste plaatide värvi, mis kataks esimese korraga ja mille tulemusena oleks asi unustatud. Samas on olemas kruntvärve, mida saab selliste pindade esmaseks katmiseks kasutada. Kahhelkivide või muude kõvade ja läikivate pindade värvimiseks on olemas spetsiaalsed kruntvärvid (näiteks Tikkurila Otex).

Enne kruntvärvi pealekandmist peaksite olemasolevad plaadid korralikult puhtaks pesema ning seejärel veega loputama. Plaatide pesemise eel on hea plaate ka jämeda liivapaberiga karestada. Pärast plaatide ja vuukide täielikku kuivamist võite plaatidele kanda kruntvärvi, seejuures talitades vastavalt kasutusjuhisele.

Juhul kui Te soovite saavutada siledat pinda, siis pahteldage vuugid veekindla pahtliga ning vajadusel lihvige pärast kuivamist. Värvimiseks võite kasutada poolmati või -läikiva läikeastmega akrülaatvärve.

Kui Te soovite muuta nii plaadi kui ka vuugi värvi, siis peate kasutama järgmisi töövõtteid. Enne plaatide kruntimist, puhastage vuugivahed vuugitäitest. See protsess on üsna aega-ja kannatustnõudev ning kodustest vahenditest on võimalik selleks kasutada kruvikeerajat või terava otsaga konserviavajat (Pärast vuukide puhastamist võite eelmainitud tööriistad ära visata, sest suure tõenäosusega ei ole and enam kasutuskõlblikud).

Puhastanud vuugid, võite alustada kruntimise protsessiga ning seejärel värvimisega. Viimaks, pärast värvi täielikku kuivamist, peaksite täitma ettevaatlikult vuugivahed. Vuugivahede täitmisel püüdke võimalikult vähe määrida värvitud plaate, sest vuugitäide kriimustab mingil määral värvitud pindu. Selle vältimiseks kasutage võimalikult peene struktuuriga vuugitäidet. Vältimaks plaatide liigset määrdumist, kasutage vuukide täitmiseks vuugitäitega täidetud kilekotti, millel on nurk ära lõigatud. Olles täitnud vuugid, siluge need sõrmeotsa või muu ümara esemega. Pärast mõningat kuivamist, peske vuugid puhtaks ning poleerige pehme riidetükiga (mitte liiga intensiivselt) plaadid.