E01252021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Tuleohutus magamistoas

Tuleohutus magamistoas on asi, millele tuleb tähelepanu juhtida. Nende tulekahjude peamiseks tekkepõhjuseks on elektriseadmete vale kasutamine. Näiteks pistikupesade ülekoormamine, soojapuhurite kasutamine voodile või riietele liiga lähedal. Järgnevalt anname mõned näpunäited, millega arvestada.

 

Õpeta enda lastele tulega ümberkäimist

Lastepoolt tekitatud tulekahjude hulk on üsna suur. Üle 30 protsendi tulekahjudest, mille ohvriteks on lapsed, on tingitud laste tikkudega mängimiseks. Hoia tikud ja tulemasinad kinnistes kappides ja laste käeulatusest eemal. Õpeta lastele, et tuli ei ole mänguasi ja sellega mängides võib haiget saada. Lisaks tikkudele, ära lase lastel mängida ka pikendusjuhtmete ega elektriseadmetega.

 

Koosta evakueerumisplaan

Tulekahju korral on aeg teie kõige suurem vaenlane. Läbimõeldud evakueerumisplaan aitab teil ja teie perekonnal kiirelt väljuda ohutsoonist. Juba päris lühikese ajaga, 30 sekundiga, võib väikesest leegist saada suur tulekahju. Kulub kõigest minut, et teie tuba oleks täis paksu musta suitsu ning mürgiseid gaase. Magamistoast peaks olema võimalik evakueeruda kahest erinevast kohast. Kontrolli, et teie aknad avaneksid probleemideta.

 

Trellid nõuavad erilisi ettevaatusabinõusid

Turvatrellid võivad kaitsta teie peret sissetungijate eest, ent samas võivad teid ka tule kätte lõksu jätta. Trellide paigaldamisel jälgi, et neid oleks ohu korral seestpoolt võimalik lihtsalt avada. Kindlasti peaks kõik pereliikmed olema võimelised magamistoa akent katvaid trelle eemaldama seestpoolt.

Pea meeles, et töötav suitsualarm nõuab väga kiiret reageerimist. Kasuta pikendusjuhtmeid arukalt ning asenda vigastada saanud pikendusjuhtmed uutega. Väikeste laste korral kasuta pistikupesa auke kaitsvaid vahendeid.

 

Viimaks, ära suitseta voodis.