L12052020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Suitsuanduri nõuetekohane paigaldamine

suitsuandurSuitsuandurid on alates 2009. aasta juulist kohustuslik. Järgnevalt anname ülevaate kuidas ja kuhu peaks kodus suitsuanduri paigaldama.
Suitsuandur paigalda toa keskele, lambist ja ventilatsioonist vähemalt poole meetri kaugusele.

Suitsuandur peaks olema ennekõike paigaldatud tubasid eraldavasse koridori ning seejärel magamistoa ja lisakaitseks ka ülejäänud eluruumide lakke.

Kööki ei tasu suitsuandurit panna, kuna seal käivitab andur toidu valmistamisel häiresignaali.
Kindlasti  lugege tootja poolt kaasa pandud kasutusjuhendit ning järgige täpselt seal antud juhiseid. Teada võiks sedagi, et anduriga kaasas olev patarei tuleb kilest eemaldada ja anduriga ühendada, muidu ei hakka andur tööle.
Anduri alus tuleb paigaldada lakke, kasutades komplekti kuuluvaid kruvisid ja tüübleid. Kahepoolse teibi kasutamine on lubatud vaid juhul, kui kasutate selleks kvaliteetset ja hea nakkega teipi ning kinnitatav pind on puhas ja rasvavaba.  Andur tuleb paigaldada nii, nagu ütleb kasutusjuhend.
Mitu suitsuandurit peab elamispinnal kokku olema?

Üldiselt toimib üks andur 60 m² suuruses ruumis, kus ei ole seinu. Väikestes ja kesmise suurusega korteris peaks andur olema paigaldatud ruumi, mis on kõikide ruumidega ühenduses. Selleks sobib hästi koridor. Hea on kui igas magamistoas oleks oma suitsuandur. Elumajades peaks andureid olema rohkem, vähemalt üks iga korruse kohta (sealhulgas kelder).