P03072021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Roheline mõtteviis - vähendamine, taaskasutamine ja ümbertöötlemine

Mõiste roheline mõtteviis käsitleb jäätmete tekke vähendamist ning meie sõltumatuse suurendamist taastumatutest loodusvaradest. Igapäevaselt on võimalik säästa loodust läbi tarbimise vähendamise, taaskasutamise ning ümbertöötlemise. Järgnevalt vaatame üksikuid näiteid, mis aitavad säästa loodust ja vähendada keskkonna reostamist.

Tarbimise vähendamine

Tarbimise vähendamist saate alustada topeltpakendamisest loobumisega. Piimapakki ei ole poes tarvis eraldi kilekotti panna. Printimise vähendamine on samuti üks tarbimise vähendamise viise. Võimalusel loe dokumente ekraanilt ning prindi paberi mõlemale poolele. Kodus saab lihtsate nippide rakendamisega vähendada elektri-ja veekulu.

Taaskasutamine

Võimalusel taaskasuta asju. Klaaspurke saab korduvalt kasutada mooside, mahlade jms. hoidmiseks. Suuremaid kilekotte saate prügikottidena kasutada ning prinditud paberi teist poolt kasuta märkmete tegemiseks. Ka riideid saab taaskasutada. Soeta riideid second-hand poodidest ning lastele väikeseks jäänud riided anna tuttavate lastele.

Ümbertöötlemine

Kui Teil ei ole materjale enam võimalik taaskasutada, siis suunake need ümbertöötlusesse. Sorteerige tekkivad jäätmed ning viige need kogumiskohtadesse. Nii saavad Teile mittevajalikud asjad uue elu.

Vähendades tarbimist, taaskasutades asju ja töödeldes ümber jäätmeid, saame säästa loodusvarasid ka tulevastele põlvedele.