L11282020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Bensiinilõhna eemaldamine autost ja vaibalt

plekid_vaibalKui tunnete kodus või autos bensiini või diisli lõhna peate selle allika kohe üles otsima ja ära puhastama. Alljärgnevalt toome paar sammu, mida läbides peaksite probleemi kiiresti ja efektiivselt lahendama.

Vajalikud tarvikud

  • Paberrätikud
  • Kuum vesi
  • Söögisooda
  • Valge äädikas
  • Kuiv/märg tolmuimeja
  • Vanilje
  • Sidrun
  • Puhastuskalts
  • Segamiskauss

Samm 1 – lõhna enda kehalt eemaldamine

Kui piserdasite tanklas või garaažis tööd tehes enese peale bensiini, tahate sellest kindlasti lahti saada. Õnneks on see suhteliselt lihtne, kuigi peate koostisosi jälgima allergiate suhtes. Segage natuke vaniljet vette, immutage puhastuskaltsu selles ja nühkige määrdunud kohta oma kehal. Sama võite teha vee segamisel väikse koguse äädika ja sidruniga. Kui olete end kergelt vigastanud, on vanilje ärritusest hoidumiseks sobivaim valik. Peale seda mine duši alla või vanni, et eemaldada endalt vanilje, sidruni või äädika lõhn.

Samm 2 – lõhna eemaldamine autost

Kui olete bensiini autosse tilgutanud(juhtub tihti, kui kannate kaasas kanistrit), on töö veidi keerulisem kuid mitte midagi võimatut. Esiteks soovitame kasutada söögisooda, äädika ja kuuma vee lahust, kui see ei tööta lugege alternatiivsetest meetoditest. Segage söögisooda, äädikas ja vesi kausis kokku, kastke puhastuslapp sisse ja nühkige õrnalt auto istmeid või jalamatte. Hiljem tuulutage neid.

Samm 3 – lõhna eemaldamine vaibalt

Viimasena, koht mille puhstamisel peate olema eriti ettevaatlik. Parim variant on võtta 2 segamiskaussi, paar kaltsu, kuuma vett, söögisoodat, äädikat ja tolmuimeja. Esiteks võtke kalts ja immutage nii palju bensiini kui võimalik, määrdunud kohast kaltsu sisse. Ühte kaussi tehke kuuma vee ja natukese äädika lahus, teise segage kuuma vee sisse söögisoodat, kuni olete saavutanud pastasarnase segu. Nüüd kandke äädika ja vee lahus kohale vaibal, mis bensiini järgi lõhnab. Puhastage koht mõne minuti pärast puhastuslapi ja tolmuimeja abil. Järmiseks kandke vee ja sooda segu samale kohale ja puhastage see samuti mõne minuti pärast puhastuslapi ja tolmuimejaga. Peale seda puhastage koht kuuma veega ja laske tal lihtsalt kuivada.

Kõik meetodid on ühtmoodi tõhusad. Endale sobiv valige välja materjale, kohta ja puhastusaineid arvesse võttes.