T03092021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Puituste värvimine

pilt puituksPuituksed on enimlevinud uksetüüp ning nende värskendamine ei ole keeruline. Järgides alljärgnevaid juhiseid, saate hõlpsasti värskendada enda värvitud ukse välimust.

1. Samm - Ukse eemaldamine

Ukse eemaldamine hingede küljest on parim viis värvitööde ettevalmistamiseks. See võimaldab Teil paremini aluspinda ette valmistada ning värvida uks ühtlasemalt. Eelmainitud tööde teostamiseks paiguta uks kahele toele.
2. Samm - eemalda furnituur

Eemalda kõik hinged, käepidemed lukud ja mehhanismid. Furnituuri on oluliselt lihtsam puhtana ja töökorras hoida kui nad ei ole puhastamise ja värvimise ajal ukse küljes. Osad inimesed jätavad selle sammu vahele ning tulemuseks on halb ja näotu tulemus, sest furnituuril on värvimise jäljed.

 

3. Samm - ukse ettevalmistamine värvimiseks

Ust, mida ei ole varem üle värvitud, on lihtsam üle värvida. Selleks karesta vana värv peeneteralise liivapaberi või lihvmasinaga, millel on peeneteraline liivapaber. Uste puhul, mis on juba korduvalt värvitud, kasutage keskmise tera suurusega liivapaberit ning püüdke ühtlasi eemaldada ka varasemad värvimise defektid. Töö eesmärgiks ei ole värvi täielik eemaldamine, vaid pinna karestamine. Pärast lihvimist pühi pind pehme riidetükiga puhtaks.

4. Samm - kruntimine

Krundi esmalt ukse servad, lase kuivada ning seejärel paigalda hinged ning tõsta uks enda kohale. Seejärel kata ühtlase kihina ukse mõlemad pooled. Suurte alade värviga katmiseks kasuta väikest värvirulli ning külgede värvimiseks umbes 5cm laiust pintslit.

5. Samm - värvimine

Kata ukse mõlemad pooled ühtlase värvikihiga ning jälgi, et värvikiht ei saaks liiga paks ega hakkas voolama. Lase värvil kuivada ning korda värvimise protsessi.