N07022020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Laminaatpõranda eelised teiste põrandatüüpide eest

Vastupidavus

Laminaatparkett on tänu oma tugevale pealiskattele oluliselt vastupidavam kriimustustele ja plekkidele kui puitpõrand ja vaipkate. See on üks parimaid valikuid ruumidesse, kus on palju liikumist, mängivad lapsed või jooksvad lemmikloomad. Lisaks vastupidavusele, näeb laminaatparketist põrand ka aastate pärast välja nagu uus. Laminaatkate on väga vastupidav ka plekkidele, kulumisele ja niiskusele ning paljud tootjad pakuvad korrektselt paigaldatud põrandale 10-25 aastast garantiid.

 

Paigaldamise lihtsus

Kaasaegsed parketivalmistajad pakuvad liimimisvabasid klick-süsteemiga laminaatparkette, mida on väga lihtne paigaldada. Kõige tülikam osa selle paigaldamisel on lõikamine ning pärast paigaldamist on see koheselt valmis kasutamiseks. Paigaldamiseks kulub vähe aega ning keskmise toa saab muretult parketiga kaetud vähem kui päevaga.

 

Lihtne puhastada ja hooldada

Plekkide ja mustuse eemaldamiseks kasutage seebivees niisutatud lappi või põrandamoppi ning Teie põrand saab hõlpsasti puhtaks.

 

Mõju tervisele

Laminaatpõrand pakub võrreldes vaipkatetega puhast ja tolmuvaba keskkonda. See kogub vähem tolmu, tolmulestasid ja allergeene ning seda on lihtsam hooldada ja tolmuvabana hoida.

 

Rahasäästlik

Laminaatparketist põrand on võrreldes teiste põrandatüüpidega väga rahasäästlik lahendus. Puitpõrand vajab mitmekordset õlitamist ja lakkimist ning pidevat järelhooldust ning vaip-ja PVC-katete eluiga on sõltuvalt kasutusaktiivsusest kuni kaks korda lühem. Samas ei nõua laminaatparkett mingisugust järelhooldust ning investeering põrandasse piirdub soetamise ja paigaldamisega.

 

Kokkuvõtvalt ei ole laminaatparketi puhul probleemiks ei mängivad lapsed, porised koerad, ega märgade jalanõudega põrandal kõndivad naabrid. See on praktiline põrand liikuvale inimesele ning kasvavale perele.