P07052020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Klick-süsteemiga parketi plussid ja miinused

laminaadi_n2idisKlick-süsteemiga parketi paigaldamine on lihtne ning parketi osad liidetakse omavahel kokku spetsiaalse lukustussüsteemiga. Nii nagu igal teisel põrandatüübil, on ka sellel süsteemil omad plussid ja miinused.

Plussid

Võrreldes teiste põrandakatetega, on klick-süsteemiga parketti lihtne paigaldada. Osade liitmiseks on nende külgedel spetsiaalne sulundsüsteem. Paigaldamiseks tuleb tapikeel panna teise osa soonde ning pooled omavahel kokku suruda. Kuna tegemist on niinimetatud ujuva põrandaga, siis ei ole ka laminaatparketist põrand aluspõranda külge kinnitatud. Enne paigaldamist tuleb plaatide ja aluspõranda vahele panna parketi aluskate. See summutab nii müra kui ka põrutusi ning väldib põranda nagisemist.

Võimalikud probleemid

Klick-süsteemiga laminaatparketi kvaliteet sõltub otseselt lukustussüsteemi kvaliteedist. Ülalmainitud positiivsed küljed kehtivad üksnes siis, kui paneelid on omavahel tihedalt ja tugevalt seotud. Odavamate ja õhemate parkettide puhul võib lukustussüsteem olla kehvema kvaliteediga ning aja jooksul järele anda. Tagajärjeks on see, et peate uue põranda paigaldama. Seega, mida paksem on lukustussüsteem, seda vastupidavam on ühendus.

Üksnes kvaliteetsest parketist ei piisa. Parketi paigaldamiseks peab ka aluspind olema ühtlaselt sile. Kühmud ja lohud ei tule põranda paigaldamisel ning hilisemal ekspluatatsioonil kasuks. Kui aluspõrand on ebatasane, siis võtke vaevaks kulutada natuke aega ja raha aluspõranda tasandamisele. Nii säästate end hilisematest probleemidest.