T12012020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Narmasvaibalt plekkide eemaldamine

shaggy_vaipNarmasvaibad on tuntud ka kui shaggy-vaibad, kohevakarvalised ning pikalõimelised vaibad. Need vaibad on silmale väga atraktiivsed ning pakuvad palju põnevaid kujundusvõimalusi. Vaiba hooldamisel tuleb arvestada kahe asjaga: seda vaipa on raske puhastada ning seda vaipa tuleb hoida puhtana. Kui aga peaks juhtuma, et vaibale satub plekk, siis järgnevalt vaatame kuidas puhastada narmasvaipa.

 

Vajalikud tööriistad ja vahendid:

-  Tolmuimeja (võimalusel ka märgpuhastusega)
-  Seep või pesupulber
-  Vesi
-  Söögisooda
-  Plekieemaldaja
-  Küürimishari
-  Majapidamispaber või kuivad rätikud
-  Äädikas
-  Juuksekuivatusföön

 

 

1. Samm: esmane puhastu

Keegi ei soovi puhastada ebameeldivaid ning kleepuvaid plekke, ent see on töö, mis tuleb ette võtta kui soovite enda vaiba endist väljanägemist taastada. Toiduplekkide korral kasutage käepäraseid vahendeid nagu nuga ja kahvel ning eemaldage võimalikult suur osa vaibale sattunud mustusest. Kuivanud plekkide puhul raputage plekile soodat ning asuge kohe 2. Sammu juurde.

Kui tegemist on vedeliku plekiga, siis kasutage majapidamispaberit või kuivi rätikuid ning eemaldage võimalikult suur osa vedelikust. Suuremate plekkide korral võite vettimava tolmuimeja olemasolul seda kasutada. Pärast pealtpoolt puhastamist, vaadake ka vaiba alla ning veenduge, et sinna ei ole vedelikku kogunenud. Kui on, siis eemaldage ka see.  

 

2. Samm: puhastamine

Pärast esimese sammu lõpetamist saate alustada pleki eemaldamisega. Esmalt puistake plekile ning selle lähiümbrusesse söögisoodat ja laske seista üleöö. Järgmisel hommikul võtke anum sooja veega ning lahustage selles 2 spl pesupulbrit ning lisage natuke äädikat. Seejärel kastke küürimishari vette ning hõõruge määrdunud kohta ringjate liigutustega. Võite seejuures kasutada rohkem jõudu. Hõõrumisjärgselt võite tekkinud vahu ja vedeliku eemaldada sobiva tolmuimejaga või majapidamispaberiga. Lisaks eemaldage tekkinud vesi ka vaiba alt. Järgmise sammuna kuivatage vapi, kasutades selleks juuksefööni. Seejärel peaks Teie vaip puhas olema. Vastasel juhul tuleb Teil suure tõenäosusega viia vaip keemilisse puhastusse.