T01262021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Näpunäiteid veiniplekkide eemaldamikseks

veiniplekkide_eemaldamineIlmselt kõik on näinud, kuidas  meeleolukate koosviibimiste käigus juhtub, et vein loksub põrandale, riietele või Teie kallile diivanile. Ent sellest ei maksa veel meelt heita, sest on olemas mõningaid nippe, mis Teid kindlasti hädasti välja aitavad. Järgides järgnevaid näpunäiteid, saate nokitse.ee abil veiniplekkide eemaldamisega kenasti hakkama.

Üheks punase veini plekkide eemaldamise viisiks on kasutada gaseeritud vett. See variant on eriti kasulik kui olete kohvikus või restoranis, sest nendes kohtades leidub alati gaseeritud vett. Lihtsalt niisutage puhas riidetükk gaseeritud veega ja avaldage määrdunud kohale survet. Piim töötab samuti hästi veiniplekkide korral. Piima puhul kasutage sama tehnikat mida gaseeritud vee puhul, lihtsalt tupsutage määrdunud kohta piimas niisutatud riidega. See meetod töötab 99% juhtudest.

 

Kui olete just punast veini maha ajanud ning valge vein on käepärast, siis valage määrdunud kohale valget veini. Valge vein eemaldab punase pigmendi ning teeb pleki puhastamise lihtsamaks. Seejärel võtke majapidamispaber või kui käterätik ning püüdke pind võimalikult kuivaks saada. Seejärel võtke märg lapp ning püüdke pinda kergelt „loputada“. Nii vähendate veini kontsentratsiooni materjalis. Täiendava abivahendina võite kasutada ka vedelseepi. Pärast veini täielikku lahjendamist, kuivatage pind, kasutades selleks majapidamispaberit või käterätikut. Seda meetodit võite kasutada ka riiete puhul, ent pärast valge veiniga punase eemaldamist loputage riideeset sooja vee ja seebiga.

Värske pleki eemaldamiseks võite kasutada ka soola. Puistake plekile soola ning oodake mõned minutid. Seejärel loputage jooksva vee all (riiete korral). Vana pleki korral niisutage määrdunud kohta vee ja äädika (või sidrunimahla) seguga, mis on segatud suhtes 1:1. Seejärel peske pesumasinas või käsitsi.

Veinipleki eemaldamiseks vaibalt või diivanilt peate koheselt reageerima. Puistake määrdunud kohale soola. Sool imeb veini vaibast endasse ning vaibale ei jää plekki. Pärast vaiba ja soola kuivamist saate soola eemaldada tolmuimejaga.

Teise võimalus on valada plekile valget veini ning talitada eelnevalt kirjeldatud viiside kohaselt.

Kasutades õigeid plekieemaldusvõtteid nii riietel kui ka vaipadel, võite peaaegu alati kindel olla, et Teile kallid esemed ei saa veiniplekkidest kahjustatud.