K01202021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Kuidas eemaldada küünlavaha

Küünlad on ühed parimad meeleolu loojad. Nendest tulev valgus võib olla romantika looja või pühade ajal meenutada vanu traditsioone. Paraku võib küünalde kasutamisega kaasneda küünlavaha tilkumine põrandale, laualinale, mööblile või riietele.

Õnneks ei pea Te väga palju muretsema, sest järgnevate lihtsate võtetega saate hõlpsasti eemaldada küünlavaha. Lihtsalt valige endale sobiv viis.

Laudlinad ja riideesemed

Pärast seda kui vaha on laudlinal või riidel tahkunud, peaksite järgima järgnevaid samme. Pange vahale jääkuubik või külmakott. See teeb vaha kõvaks ja hapraks ning võimaldab Teil selle ära kraapida. Kasuta kraapimiseks pangakaarti või võinuga ning eemaldage nii palju vaha kui võimalik. Ärge kasutage teravaid nuge, sest need võivad kahjustada kangast.
Pärast vaha eemaldamist, võtke triikraud ja majapidamispaberit. Pange osa paberist kanga alla ja teine osa riide peale. Keerake triikraud sõltuvalt materjalist keskmisele või kõrgele temperatuurile.

Triikige ettevaatlikult määrdunud ala, kuni kogu vaha on imendunud paberisse. Vajadusel vahetage pabereid.
Paraku võivad värviliste küünalde vaha plekid jääda ka pärast triikimist nähtavale. Nende eemaldamiseks valage enne eseme panemist pesumasinasse plekile plekieemaldajat.

Puitmööbel
Tihti satuvad küünlavaha pritsmed puitmööblile. Nende eemaldamiseks kasutage sama meetodit, mida eelmises peatükis. Pange vahale jääkuubik või külmakott ning laske sellel tahkuda. . Kasuta kraapimiseks pangakaarti või võinuga ning eemaldage nii palju vaha kui võimalik. Ärge kasutage teravaid nuge, sest need kahjustavad mööbli pinda..
Vaibad ja pehme mööbel
Veiniplekid vaibal või pehmel mööblil ei ole samuti haruldus, sest inimesed liigutavad põlevaid küünlaid ruumis ühest kohast teise. Teiseks unustatakse pärast küünla kustutamist ja selle liigutama asumist, et vaha on veel kuum ja vedel.

Kui olete küünlavaja vaibale või pehmele mööblile tilgutanud, siis kasutage eelnevalt kirjeldatud külmutamise tehnikat ning eemaldage vaha kraapimise teel. Seejärel võtke koheselt tolmuimeja ning eemaldage kraabitud vaha pinnalt.