L07042020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Võidusõidu õhufiltri kasutamine

sporthufilterVõidusõidu õhufiltri kasutamisel oma igapäevasõidu autos on mitmeid plusse. Taolise õhufiltri kasutajad on välja toonud mitmeid pluss, millest 5 levinumat oleme välja toonud.

Mootori lisajõudlus

Teie auto mootor suudab peale sportfiltri paigaldust toota 5-10% rohkem jõudu. Seda märkate kindlasti koheselt peale paigaldamist. Tavalised õhufiltrid pakuvad ühuvoolule takistust kuid sportfiltrite puhul on see takistus oluliselt vähendatud. Kuna kütuse põletamiseks on tarvis õhku, siis kerge õhu pealevool kergendab seda. Mõned sportõhufiltrid juhivad õhku põlemiskambritesse mootorist kaugetest punktidest. Seda tüüpi nimetatakse „külmaks õhuks“. Külm õhk on tihedam ja suurendab seega mootorist saadavaid hobujõude.

Lihtne paigaldus

Enamike õhusüsteemide paigaldus on imelihtne ja saate sellega koduste abivahenditega ühe päeva jooksul valmis. Mõningad süsteemid on aga keerulisemad ja nõuavad õhuvoolu torude muutmist. Kui arvate, et sellega hakkama ei saa, pöörduge oma mehaaniku poole. Küll aga on need valmistatud nii, et paigaldus oleks võimalikult lihtne, seega peaksite tavaliselt garaažis leiduvate tööriistade abil sellega hakkama saama.

Taaspaigaldamine

Kui mingil hetkel peaksite oma auto õhusüsteemid algseadesse soovima panna, on see sama lihtne kui oli selle muutmine. Selliseid olukordi tekib, kui olete otsustanud auto maha müüa, kuid ei soovi filtrit masinaga kaasa müüa. Kuna saate filtreid väga kergesti vahetada ja süsteemi muutmine pole ka eriti keeruline, on see sportõhufiltrite väga suur pluss.

Parendatud ökonoomsus

Sportõhufilter vähendab Teie neljarattalise sõbra kütusekulu. See võib tunduda iroonilisena kuid nii see on. Mida vabamalt õhk Teie auto põlemiskambritesse saab siseneda, seda vähem peab mootor tegema liiga rikast kütusesegu ja selle tulemusena väheneb kütusekulu. Võit ei saa olema küll suur kuid kui Te oma sõidustiili ei muuda, peaks vahe olema märgatav esimese paarisaja kilomeetri möödudes.

Eksklusiivsus

Seda ei peeta küll väga oluliseks faktoriks kuid autole sportlike detailide lisamine tundub igale mehele ja poisile natuke „lahe“. Kindlasti panete tähele väljalaskest kostuva hääle jämedamaks muutumist ja mootori valju hääle kadumist.