P07122020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Mida teha kui auto jahutusvedelik lõppeb otsa

ulekuumenenud_autoJust nagu inimese keha vajab vereringet, tugineb auto jahutusvedelikule. Kui jahutusvedeliku tase langeb alla normaalse, võib Teie sõiduki mootor väga tõsiselt kahjustada saada. Selle vältimiseks soovitame järgmiseid nõuandeid järgida.

1. Kontrollige jahutusvedeliku taset regulaarselt.

Kontrollige näiteks igal pühapäeval auto töövedelike taset seejuures jahutusvedelikku unustamata. Kindlasti kontrollige seda enne pikemaid sõite ja pikaajalisemat seismist(näiteks kui olete käinud nädalasel puhkusel).

2. Olge lekete suhtes valvsad

Koht, kuhu Te oma autot igapäevaselt pargite võib reeta mitmeid tekkivaid probleeme. Üks neist on jahutus- või määrdevedelike lekkimine. Kui näete oma auto all loiku, tehke selgeks kuidas ja millest see tekkis ning vastavalt sellele pöörduge spetsialisti poole.

3. Kontrollige näidikuid

On oluline, et Teie auto mootori jahutusvedeliku temperatuurinäidik ei näitaks kunagi ebatavaliselt kõrget näitu. Kui põlema süttib mootori ülekuumenemist tähistav indikaatortuli, pidage auto kinni koheselt ning kontrollige jahutusvedeliku taset.

4. Jahutusvedeliku kontrollimine

Kui olete ülekuumenemise ohus auto kinni pidanud kontrollige, et kuskilt jahutusvedelikku ei tilguks. Kui olete tuvastanud lekke, pöörduge koheselt spetsialisti poole. Juhul, kui jahutusradikast on juba märkimisväärselt vedelikku kadunud, ärge enam autot käivitage vaid kutsuge puksiir.