E01252021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Veesääst – segisti aeraatori paigaldamine

aeraatorMuutmaks maailma ja enda mõtteviisi rohelisemaks, peame alustama väikestest asjadest. Üheks lihtsaks muudatuseks, mis säästab palju vett, on segisti aeraatori ehk sõela vahetamine. Sanitaartehnika poodides on saada mitmeid mudeleid, mis vähendavad oluliselt jooksva vee hulka.

Kontrollige segisteid

Paljudel segistitel on otsas sõel, ent see ei vähenda oluliselt veekulu. Aeraatorid võivad olla nii segisti sisesed kui ka välised – seega, enne poodi suundumist kontrollige missuguse mudeliga on tegemist. Kontrollimaks enda segisti veetarvet, vaadake kui kaua kulub pooleliitrise klaasi täitmiseks. Kui selleks kulub umbes kolm sekundit, siis kulub minutis vähemalt 10 liitrit vett, mida on palju. Normaalne veekulu on vähem kui 6 liitrit minutis.

Sõela vahetamine

See on väga lihtne töö. Esmalt peaksite eemaldama vana aeraatori. Selleks tööks kasutage torutange või tellitavat võtit. Veenduge, et segisti keere on puhas ning keerake uus sõel omale kohale.  Kindlasti järgige seejuures tootja paigaldusjuhiseid. Uue sõela paigaldamine säästab oluliselt vett ning vähendab seeläbi veele kuluvat raha.