postkast

Pikemale reisile minek eeldab tavaliselt palju eeltööd. Enamasti on vajalik broneerida lennupiletid, hotellid jms. Lisaks pikale planeerimisele tasub mõelda veel ühele väga olulisele asjale – kuidas tagada enda kodu ohutus ajal, mil olete ära. Siin on mõned ideed kuidas tagada enda kodu turvalisus.

Asjad mida teha enne ärasõitu

-  Anna enda kodu võti usaldusväärsele naabrile, pereliikmele või tuttavale, kes käiks teie kodus regulaarselt ning kontrolliks, et kõik on korras.

-  Palu abiliselt tühjendada regulaarselt enda postkasti, sest üleajav postkast on varastele heaks indikaatoriks, et kedagi ei ole kodus.

-  Tee paberile kokkuvõte enda reisiplaanidest ning kontaktandmetest (telefoninumbrid, e-maili aadressid), mille abil teieni on võimalik jõuda. Hea oleks üles märkida ka teenuspakkujate numbrid (KÜ esimees, veefirma, kindlustusfirma jne.), et võimaliku probleemi korral oleks lihtsam abi saada.

Jäta enda kodust mulje, nagu seal viibiks keegi

-  Muretse kolm kuni neli pistikupesa taimerit ning paigalda need erinevatesse ruumidesse. Seadista nende käivitusaeg vastavalt teie normaalsele elurütmile. Näiteks elutoa ja köögi tuled vahetult pärast töölt saabumist, magamistoas hiljem. Pistikupesa taimerit saate endale soetada elektroonika-või kodumasinate poest.

-  Kui kasutate sotsiaalse meedia kanaleid nagu Facebook, Twitter jms, siis ärge andke seal teada enda puhkusel viibimisest. Halbade kavatsustega isikud on leidlikud ning kasutavad ka neid kanaleid.

-  Kui võimalik, siis paluge enda naabrit, et ta pargiks teie äraoleku ajal enda auto teie maja sissesõidu ette. See jätab mulje, et inimesed on kodus.

Asjad mida kindlasti peaks tegema

-  Seadista enda küttesüsteem äraoleku ajaks madalamale režiimile. Lisaks sellele eemalda elektrivõrgust väiksemad seadmed, mida te enda äraoleku ajal niikuinii ei kasuta.

-  Kui teil on koduvalve süsteem, siis informeerige enda äraolekust ja selle pikkusest enda teenuspakkujat.

-  Tühjenda köögi prügikastid ning viska külmikust ära kiirestiriknevad toiduained. Selle abinõu järgimine on eriti oluline kui te ei soovi tagasi tulles leida eest halvastilõhnavat kodu.

-  Juhul kui teil on igaks juhuks kusagile peidetud varuvõti (uksemati või lillepoti all), siis võtke see puhkuse ajaks sealt ära ja pange turvalisse kohta.

 

Olles teinud kõik, et teie kodu oleks äraoleku ajal turvaline, võite nautida enda puhkust teadmisega, et kõik on korras.

Joomla SEF URLs by Artio

Hommikul või õhtul on hea kuuma dušši all käia, ent kui ükskord tuleb kraanist üksnes külma vett, olete sattunud üsna ebamugavasse olukorda. Selle põhjuseid võib olla mitmeid, ent suure tõenäosusega on läbi põlenud boileri küttekeha....

Loe edasi

Küünlad on ühed parimad meeleolu loojad. Nendest tulev valgus võib olla romantika looja või pühade ajal meenutada vanu traditsioone. Paraku võib küünalde kasutamisega kaasneda...

Loe edasi

Tegutsema tuleb asuda kohe pärast hallituskahjustuse avastamist. Pindmist kahjustust on kerge kõrvaldada. Riidekiu sisse pugenud hallitust on vahel võimatu eemalda; Esmalt tuleb leida niiskusallikas ja see...

Loe edasi

Vannitoa puhastamine ei ole keeruline kui teete seda regulaarselt ning kasutate seejuures järgnevaid näpunäiteid. Aken ja peegel Akende ja peeglite puhastamiseks tee järgmine segu: 30 ml äädikat ja 25 ml...

Loe edasi

Kõik antud kategooria artiklid

  • Turvalisus
    • Kodu turvalisus teie äraoleku ajal

      Pikemale reisile minek eeldab tavaliselt palju eeltööd. Enamasti on vajalik broneerida lennupiletid, hotellid jms. Lisaks pikale planeerimisele tasub mõelda veel ühele väga olulisele asjale – kuidas tagada enda kodu ohutus ajal, mil olete ära. Siin on mõned ideed kuidas tagada enda kodu turvalisus.