s6rmitud“Sõrmitud” on täiesti tahtlik näpukas ja viitab kudumata sõrmeotstele.

Vaja läheb ca 100 g lõnga

Suurus: naiste keskmine

Vardad nr 3, kudumistihedus 22 s = 10 cm

Tingmärgid:

pp – parempidine silmus

ph – pahempidine silmus

õs – õhksilmus

2pük – 2 parempidi ületõstmisega kokku

2ppk – 2 parempidi kokku

 

Algus

Loo 48 silmust, koo 18 rida 2:2 soonikut. Alusta 1 pp.

Järgmine rida 1pp 2ph 18pp 2ph 2pp 2ph 18pp 2ph 1pp

Koo nii veel 8 rida.

Tee pöidlakiil

Järgmine rida: 1pp 2ph 1pp õs 17pp 2ph 2pp 2ph 18pp 2ph 1pp.

Järgmine rida, koo parempidised silmused parempidi, pahempidised pahempidi ja õs keerdsilmusena.

Jätka kasvatamist üle ühe rea kuni pöidlakiil on 8 s laiune.

Pärast viimase kiilusilmuse keerdsilmusena läbikudumiserida võta järgmisel real teist värvi lõng ja koo 8 kiilu silmust sellega läbi. Tõsta need silmused tagasi teisele vardale ja koo põhilõngaga läbi. (hiljem harutatakse lõng ära ja jäävad pöidla silmused). Ülejäänud silmused koo samuti, kui eelmistel ridadel.

Pöidlakiilu kahandamine.

1pp 2ph 2 pük, 6pp, 2 ppk, koo edasi nii nagu silmused vardal paistavad. Tee veel 3 kahandusringi (kahandused igal real, silmuste arv kahe kahanduse vahel kahaneb: 4- 2-0).

Koo 1 rida silmused nii, nagu nad paistavad.

Kapuutsi kudumine.

Jäta peopesa parempidised silmused ning kõik küljepealsed pahem-parempidi triibu silmused ootele (kokku 30 silmust) ja loo kapuutsi jaoks uuesti vardale 30 silmust, kinnita ringiks ja jätka käepealsete silmuste kudumisega.

Koo loodud silmused 2:2 soonikus, käepealse osa parempidi, küjetriibud jätkuvalt 2 ph, 2pp, 2 ph, nii kokku 8 rida.

Jätka peopesa kudumist parempidi nii, et küljetriibud langevad allosa triipudega kokku.Koo nii 18 rida.

Alusta kapuutsi kahandamist. Jaota selleks silmused vardal ümber nii, et küljepealse pp silmuste triibu esimene silmus jääb käepealsele ja teine peopessa.

2pük, 1ph, 18pp, 1ph, 2ppk, 2pük, 1ph, 18pp, 1ph, 2ppk.

Järgmine rida 2pük, 18pp, 2ppk, 2pük, 18pp, 2ppk.

Jätka kahandamist igal real kuni vardale jääb 4 silmust. Tõmba lõng läbi, kinnita ja peida.

Sõrmikuosa

Võta ootele jäänud silmused vardale. Korja kinda seest käepealse silmuste siseküljelt üles 18 silmust (samalt realt, kus silmused ootele jäid)

Koo 8 rida parempidi nii, et triibud külgedel jätkuvad.

Võta väikese sõrme jaoks pöidla vastasküljelt eraldi varrastele  10 silmust – viis eest ja 5 tagantküljelt. Jäta ülejäänud silmused ootama ja koo väike sõrm vamis, jätkates küljel sooniktriipe. Lisa esimesel ringil sõrmede vahekohta 2 silmust (koo esimesest ja 10 silmusest 2 silmust). Koo 10 rida, Koo silmused maha. (Triip jätkub sõrme küljel)

Jätka kudumist ootele jäänud silmustega, lisaks korja väikese sõrme vahekohast vardale 2 silmust. Koo 4 rida (ühel pool jätkub triip)

Koo väikesest sõrmest järgmine. Jätka tööd 6+2+6 silmaga, lisa esimesel ringil 2 silmust sõrmede vahekohta. Koo 14 rida.

Järgmine sõrm kootakse samamoodi, sõrme pikkus 16 rida.

Järgmine sõrm kootakse järelejäänud silmustega, sõrmede vahekohast korjatakse vardale 2 silmust. Sõrme pikkus 16 rida. (külje peale jääb triip).

Pöial

Haruta teist värvi niit, võta tekkinud silmused (8+8) vardale. Korja pöidlaaugu kummastki otsast veel 1 silmus vardale. Koo niimitu rida kui on 2/3 pöidla pikkust.

Otsa kahandamine

2ppk, 1pp korda rea lõpuni = 12 s

Koo 1 rida pp.

2ppk 1pp korda rea lõpuni= 8 s

Koo 1 rida pp

2ppk rea lõpuni = 4 s, tõmba lõng läbi järele jäänud silmuste, kinnita, peida.

s6rmitud2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Käesolev juhend on avaldatud Hobipunkti lahkel loal.

Joomla SEF URLs by Artio

Ei ole midagi mõnusamat kui istuda hubases toas või õues ning tegeleda käsi-või näputööga. Valminud esemed valmistavad rõõmu nii endale kui ka lähedastele. Käesolevast...

Loe edasi

Originaalseid sünnipäevakingitusi saab ka ise teha, kulutamata selleks suuri summasid. Sellised kingitused on ka põnevamad ning palju meeldejäävamad. Järgnevalt anname mõningaid ideid...

Loe edasi

Kodus saab seepi keeta kasutades seebikivi, õli ja kõikvõimalikke lisandeid. Omanäolise algmaterjalina saab kasutada ka juba valmis seepe. Vajalikud asjad 1. Seebivormid(nt plastist, sobivad ka tetrapakendist...

Loe edasi

Sa vajad: küünlavormi, vaha, veevanni vaha sulatamiseks, kraadiklaas, veidi plastiliini, kääre, grilltikku, sukavarrast 1. Valmista küünlavorm valamiseks ette Suru otsik korralikult küünlavormi...

Loe edasi

Kõik antud kategooria artiklid

 • Kudumine
  • Kapuutsiga sõrmitud

   “Sõrmitud” on täiesti tahtlik näpukas ja viitab kudumata sõrmeotstele. Vaja läheb ca 100 g lõnga Suurus: naiste keskmine Vardad nr 3, kudumistihedus 22 s = 10 cm Tingmärgid: pp – parempidine silmus ph – pahempidine silmus õs – õhksilmus 2pük – 2 parempidi ületõstmisega kokku 2ppk – 2 parempidi kokku   Algus Loo 48 silmust, koo 18 rida 2:2 soonikut. Alusta 1 pp. Järgmine rida 1pp 2ph 18pp 2ph 2pp 2ph 18pp 2ph 1pp Koo nii veel 8 rida. Tee pöidlakiil Järgmine rida: 1pp 2ph 1pp õs 17pp 2ph 2pp 2ph...

  • Kudumisõpetus (video)

  • Parempööre ja vasakpööre (videod)

  • Pikkade värvitriipudega lõngast salli kudumine

   Selle salli kudumiseks on hea kasutada triibulõnga ja lapikudet, kus lõnga ei pea kordagi enne töö lõppu katkestama. Salli pikkuseks võib võtta ühe värvijooksu pikkuse, Lapiline (entrelac) koepind koosneb üksikutest lappidest, mis kootakse üksteise külge kinni nii, et ühe lapi silmade suund jääb teisega risti. Lapi laiuseks loo 5 (või muu arv sõltuvalt lõnga jämedusest) silma (ääresilmad kaasa arvatud) ning koo see parempidises koes, silmuseliste äärtega nii pikk, et saaks välja kududa...