Külmkapi regulaarne puhastamine aitab kapis hoitavaid asju värskena hoida. Kui väldite teaduslikke katseid ning asjade mahaloksumist kapis, siis ei teki külmikusse niinimetatud külmkapi lõhna.
Külmiku puhastamiseks järgige järgnevaid samme:
1. Lülitage külmik välja või eemaldage vooluvõrgust. Puhastamise ajal hoiate külmiku ust lahti ning seetõttu ei ole mõtet lasta külmikul tühjalt käia ning elektrit kulutada.
2. Eemaldage külmikust kõik toiduained.
3. Külmikus kipub alati olema vananenud asju. Visake ära kõik mis hallitab, ületanud kõlblikkusaja või olnud külmikus kuu või enam.
4. Peske riiulid soojas vees, kasutades nõudepesuvahendit ja puhastuskäsna. Eemaldage kõik toiduosad, mis on riiulitele kinni kuivanud. Seejärel laske riiulitel kuivada.
5. Tühjendage külmiku sahtlid ning peske ka need puhtaks. Kuivatage või laske kuivada.
6. Puhastage külmiku põhi sinna kogunenud toiduosakestest, kasutades selleks puhastuslappi või majapidamispaberit.
7. Täitke mõni anum sooja pesuveega, millele on lisatud natuke nõudepesuvahendit. Peske puhtaks kõik külmiku seinad ning ukse sisemine pool.
8. Loputage pinnad sooja ja puhta veega, kasutades selleks puhastuslappi.
9. Pange riiulid ja sahtlid tagasi omale kohale.
10. Toidu külmikusse tagasipanemisel puhastage niiske lapiga kõik anumad, mis on määrdunud. Täitke külmik toiduainetega ning käivitage külmik.
11. Puhastage külmiku välimine osa ja uste ümber olev kummitihend sooja pesuveega. Seejärel kuivatage majapidamispaberi või nõudekuivatusrätikuga.
Kui soovite vabaneda külmiku ebameeldivatest lõhnadest, siis lisage pesuvee iga liitri kohta 2 supilusikat söögisoodat ning loputage sellega külmiku sisu. Seejärel võite külmiku sisu pesta veega, mille iga liitri kohta on lisatud 100 ml söögiäädikat. Ärge unustage pärast neid protseduure külmikut loputamast puhta veega. Pange väikese karbiga söögisoodat külmikusse - see aitab vähendada ebameeldivate lõhnade teket.
Veel mõned nõuanded
Paar korda aastas peaksite külmiku seinast eemale tõmbama ning puhastama tolmuimejaga külmiku tagaküljel olevad jahutusribid. Need kipuvad tolmu enda ümber koguma ning juhusliku sädeme tekke korral võib tolm süttida ja põhjustada tulekahju. Jahutusribide puhastamine tagab ka parema soojaeralduse ning külmik tarbib vähem elektrienergiat.
Ärge kasutage külmiku puhastamiseks abrasiivseid puhastusvahendeid ega küürimisharju. Need võivad kahjustada külmikut nii seest kui ka väljast.