E08032020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Näpunäiteid kodu kujundamiseks - väiksema raha eest

Kui olete alustamas kodu värskendamisega ning soovite ruumidele uue ilme anda, siis ärge tormake poest kohe uusi asju ostma. Selle asemel vaadake kriitilise pilguga toas ringi ning hinnake mis tõeliselt vajab uuendamist. Seejärel asuge enda ideesid ellu viima.

Mööbel

Selleks, et anda enda kodule disaineri kujundatud välimust, ei pea te palju kulutama. Suhteliselt odavate kujunduselementidega võite tekitada tõelise vau! efekti. Kui kujundate enda esimest kodu ning soovite soetada mugavat diivanit ja tugitooli, siis ostke kvaliteetsed ning neutraalsetes toonides mööbliesemed. Neutraalsetes toonides mööbli eeliseks on see, et saate vahetada lihtsalt ja odavalt muid kujunduselemente ning seeläbi anda kodule värske ilme.

Diivanipatjade-ja katete vahetamisega saate toale anda uue välimuse. Valmistage igaks hooajaks diivanipadjad ning vahetage neid vastavalt vajadusele. Nii saavutate väikese raha eest uue väljanägemise. Näidates üles leidlikkust ja innovatsiooni, võite lihtsatest ja odavatest asjadest teha mööbliesemeid nagu kohvilauad, toolid jms.

Värvi saladused

Ruumile uue välimuse andmiseks piisab seinte ülevärvimisest või tapeedi vahetamisest. Lisamaks ruumile omapära, võite kasutada huvitavaid viimistlustehnikaid. Värvide puhul kasutage pigem heledaid toone, mis teeb ruumi erksamaks ja õhulisemaks. Eksperimenteerige värvidega!

Lihtsad kujunduselemendid

Lihtsate kujunduselementidega nagu padjad ja vaasid saate toale anda täiesti uue ilme. Kui tegelete õmblemisega, siis õmmelge aeg-ajalt ka uued aknakatted. Lisaks sellele saate valmistada erinevates suurustes ja toonides patju. Mustrite ja ühtlaste toonide kombineerimine annab ruumile palju juurde.

Kui olete tüdinenud enda vanast lambist, siis ostke uus või kujundage vana kuppel ümber.

Saage inspiratsiooni ka loodusest. Kevadel on suurepärane võimalus vaasi panna erinevate puude oksi, mis vaasis õide puhkevad. Lisaks vaasile võite paigutada neid ka mujale. Laske kujutlusvõimel lennata  ning olge originaalne! Väikeste ruumide avardamiseks kasutage peegleid.

Vau efekti saladused

Vahetage seintel olevaid esemeid. Ostke odavaid maale või laske lõuendile trükkida mõni perepilt. Pange kõik pildid ühes toonis raamidesse. Huvitava tulemuse annab ka piltide grupeerimine seinal, mis tõmbab kindlasti ruumi sisenejate tähelepanu.
Huvitavate kujunduselementide allikad

Külastage kirbuturge, antiigipoode ning taaskasutuskeskuseid. Ostke mõni huvitav ese ning vajadusel kujundage seda näiteks värvimise teel. Kasutatud mööbli poest võite leida mõne huvitava diivani ning sellele lasta uue katte peale panna.