T03092021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Kujundamise roll kinnisvara väärtuse hoidmisel

Kujundamine mängib kinnisvara väärtuse hoidmisel olulist rolli. Kui arvate, et elate soetatud korteris või majas kauem kui viis aastat, peaksite kujundama selle enesele võimalikult mugavana. Kuid kui arvate, et antud elukoht jääb Teile katust pakkuma vaid paariks aastaks, peaksite mööbli, tapeedi ja kõige muu sisustuse juurde kuuluva valimise korral mõtlema pigem edasimüügi peale. Selliselt oma elukohta sisutades võite olla kindel, et kui olete jõudnud punkti, kus hakkate oma kinnisvara müüma, ei pea Te parima hinna saamiseks üleloomulikke pingutusi tegema.

Hoov ja selle kujundamine

Ühe olulisema faktorina mõjutab maja müüdavust selle hoov. Paljud inimesed käivad ostusoovi tekkides potentsiaalsete kinnistute juurest jalgsi või autoga läbi ning heidavad pilgu peale. Kui Teie kinnistu näeb puhas ja korrastatud välja, meelitab see kindlasti huvilisi. Hoidke majaesine lihtne, puhas ning muru niidetud. Kindlasti loovad hubasust ja kodutunnet mõned lihtsasti hooldatavad põõsad ja rõõmsavärvilised lillepeenrad.

Esimene mulje

Nagu uute tutvustegagi, määrab esmamulje ka kinnisvara puhul olulist rolli. Et oma majast või korterist võimalikult hea esmamulje jätta ning huvilisi kindlasti ligi meelitada, hoidke aknad puhtad, muru niidetud ning välisuks korras. Kindlasti üritage maja müües muuta sissepääs majja võimalikult kutsuv ja avatud. Lihtne peegel või riidepuu võib muuta palju.

Näitelava loomine

Kui olete leidnud mõne inimese, kes on Teie kinnisvarast huvitatud, peate looma talle võimalikult soodsad tingimused selleks, et ta kujutlusvõime suudaks end sinna elama kujutada. Oluline on luua kliendile meeldivaid emotsioone. Millised võiksid välja näha pühad selles kodus? Kas see kodu on lastele mõeldes ehitatud või on tegemist poissmehekorteriga? Kas sõprade ja sugulastega oleks siin võimalik pidada sünnipäevi ja muid koosviibimisi?

Ostja peab saama luua võimalikult täpse pildi sellest, milline saaks tema elu selles kohas olema. Sel põhjusel üritage luua võimalikult neutraalne pinnas. Eemaldage perepildid ja muud sentimentaalset väärtust omavad esemed. Need esemed muudavad need neli seina hubaseks küll Teile kuid võõrale võib see mõjuda tõrjuvalt. Veel enam, võib olla nii mõnigi ese solvav teatud religioossete või poliitiliste vaadetega inimeste jaoks. Minimaalselt dekoreeritud korterid ja majad lähevad alati kõige paremini kaubaks. Rohkelt asju täis ruumid tunduvad väiksemad ning see muudab Teie müügiobjekti kindlasti vähem ihaldusväärseks. Et maksimeerida eluruumide edasimüügi väärtust soovitame kindlasti heita pilk maja värvikorrale peale. Kuna siseruumide värvimine pole remonditööde hulgas kaugeltki kulukas töö, tasub kaaluda värvikorra uuendamist. Neutraalsed värvid soodustavad ostja kujutlusvõimel oma mööblit sinna ette kujutada.

Puhastamine

Olenemata sellest, kas puhastate oma kodu regulaarselt ning väga põhjalikult, soovitame enne ostja kutsumist maja või korter detailsusteni puhtaks teha. Ostjad vaatavad Teie sahtlipõhju, tualetipoti tagust, külmutuskapi pealset ja palju muud. Korralik puhastustöö on kinnisvara müügi korral täiesti omal kohal. Kontrollige üle oma vaibad ning vajadusel vahetage need välja või kaotage täiesti. Puhtad pinnad muudavad vaatepilti värskemaks.

Ärge unustage, et kodu kujundamine ja maja kujundamine ehk elamiseks ja müümiseks kinnisvara kujundamine on kaks täiesti erinevat asja. Küll aga järgides eelnevaid nõuandeid peaksite huviliste pilke köitma ning oma kinnisvara kerge vaevaga suutma maha müüa.