N01212021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Kodused koristustööd - loodussõbralikult

loodussobralikud_puhastusvahendidMida ette võtta, et kevadised koristustööd saaks tehtud loodussõbralike vahenditega? Järgnevalt mõned kasulikud näpunäited.

Köögi põrand

Sõltumata sellest, kas põrandal on linoleum või keraamilised plaadid, kasutage äädikat. Valage otse jonnakamatele plekkidele või lahustage vees. Kasutage hõõrumiseks moppi, käsna või harja. Vuukide puhastamiseks võite kasutada vana hambaharja.

 

Köögi kraanikauss

Tehke ise kraanikausi puhastusvahend, kasutades järgmist retsepti: üks osa äädikat, neli osa söögisoodat ning soovi korral paar tilka lõhnaõli. Hõõruge saadud pastaga kraanikauss kokku, laske mõni minut toimida ning seejärel loputage veega.

Aknad

Appi tuleb äädikas ja pihustiga pudel. Pihustage äädikat aknale ning hõõruge kortsutatud ajalehepaberi või puuvillase riidega. Ärge peske aknaid otsese päikesevalguse käes, sest sellisel juhul kuivab klaas liiga kiiresti ning lõpptulemus ei ole hea.

Vaibad ja mööblikatted

Raputage enne tolmu imemist vaibale söögisoodat. Sooda imab endasse ebameeldivad lõhnad. Plekkide eemaldamisel aitab taaskord äädikas. Pihustage plekile ning hõõruge see käsnaga välja. Äädika lõhna pärast ei ole vaja muretseda, sest see kaob üsna ruttu.

Diivanite ja pehmete toolide puhul toimeta nii nagu vaipade puhulgi. Raputa soodat kangale, lase natuke seista ning seejärel puhasta tolmuimejaga.

Kraanikausid ja wc-potid

Pihustage esmalt äädikat ning seejärel raputage peale söögisoodat. Laske natuke toimida ning seejärel küürige puhastusharjaga. Viimaks loputage veega.