E08032020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Köögikappide välimuse värskendamine

v2rvitud_k88gikapidSee on vältimatu. Kui Te just igapäevaselt ei poleeri kööki nagu prillikivi. Kogu köögimööbli väljavahetamine on väga kulukas ning alternatiiviks on kappide välimuse värskendamine. See ei ole raske ülesanne ning isetegemise võlu on see, et saate valida sellise värvi, nagu Teile sobib ning lisada elemente, mida algselt ei olnud. Käesolev artikkel keskendub köögimööbli välimuse värskendamisele ning annab näpunäiteid selle elluviimiseks.

Alustamine

Teie esimeseks ülesandeks on valida välja värvitoon, millega hakkate kappe üle värvima. Vanemad kapid on sageli laminaadist ning on aastatega kaotanud enda väljanägemise. Seega on värvimine parim viis nendele uue välimuse andmiseks. Valige selline värv, mis sobib muu ruumiga ning muudab ruumi elavamaks.

Vajalikud materjalid ja vahendid

-  Erinevad kruvikeerajad

 -  Ämber, soe vesi, pesukäsn ning nõudepesuvahend

 -  Peen liivapaber

 -  Õli baasil kruntvärv

 -  Toonitud õlivärv

 -  Pintsel

 -  Värvialus

 -  Kummikindad
 

-  Vahendid puhastamiseks – lakibensiin ning puhastuslapid

 

Töö käik

1. Eemaldage kappidelt uksed
 

2. Eemaldage ustelt kogu furnituur

3. Puhastage hoolikalt kõik kapi küljed, kapiuksed, sahtlid, kasutades kuuma seebivett.

4. Karestage kapi nähtavate külgede, kapiuste ja sahtlite pind, tagamaks paremat värvi nakkumist.
5. Seejärel pühkige niiske lapiga pinnalt tolm.
6. Pärast pindade puhastamist, kandke pinnale kruntvärv, kasutades selleks pintslit. Kandke värv pinnale, kasutades sujuvaid tõmbeid. Värvimist alustage ukse-või sahtlitahvlite keskosast ning liikuge äärte suunas. Püüdke ühte kohta mitu korda mitte üle teha. Kruntimine on hea võimalus harjutada veatut värvimist.
7. Laske kruntvärvil kuivada.

Pärast kruntvärvi kuivamist saate asuda uste, sahtlite ning nähtavale jäävate kapi külgede värvimist.

1. Värvige kõik krunditud pinnad, kasutades sama tehnikat, mida kruntimiselgi.

2. Pärast värvimist kontrollige, et pinnal ei oleks defekte nagu värvitilgad ja värvi voolamisjäljed. Vajadusel parandage vead.

3. Laske pindadel kuivada vähemalt üks ööpäev, sõltuvalt värvi tootja juhistest.

 

Pindade värvimise järgselt vaadake kriitilise pilguga üle kogu mööblifurnituur. Kui käepidemed näevad vanad ja kulunud välja, siis kaaluge nende asendamist uutega.

Kujundusideid

Paljudel puidust kappidel on reljeefsed uksed. See on hea võimalus lisada ustele omapära ning värvida reljeefsed osad sobiva teist tooni värviga. Parema visuaalse efekti saavutamiseks kasutage kontrastseid värve.

Kui kapiuksed ei ole ikka päris need, mis nad Teie arust olema peaksite, siis kasutage šabloone. Šablooni kasutamisel on oluline jälgida, et šabloon oleks tihedalt vastu värvitavat pinda. Nii väldite värvi voolamist ning koledate piirjoonte tekkimist.

Erinevad värvide ja šabloonide kasutamine pakub palju võimalusi. Kui võtate ette köögikappide värskendamise, siis varuge aega. See ei ole töö, mille saaksite ühe õhtuga tehtud. Järgige nokitse.ee juhiseid ning võite kindel olla, et Teid saadab edu.