K01202021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Patjade puhastamine

Patjade puhastamine on asi, mida valdav enamus meist unustab regulaarselt teha, eeldades, et padjapüür kaitseb patja mustuse eest. See on väärarusaam. Teie padjad määrduvad higiga, pinnale koguneb surnud nahk ning elutsevad tolmulestad ja teised ebameeldivad elukad. Seetõttu on oluline, et puhastaksite patju regulaarselt.

Järgige siin artiklis antud lihtsaid näpunäiteid ning hoidke kutsumata külalised patjadest eemal.padjad

1. Samm: lugege kasutusjuhiseid

Patjadel on alati küljes infosilt, kus on kirjas viisid nende hooldamiseks. Enne valiku tegemist keemilise puhastuse ja masinpesu vahel, tutvu hooldusjuhisega.

2. Samm: keemiline puhastus või pesemine

Kui instruktsioonide kohaselt võite patja puhastada üksnes keemilises puhastuses, siis ärge üritage seda pesta. See rikub Teie padja.

3. samm: masinpesu või käsipesu

Kui kavatsete enda patja pesta pesumasinas, siis peske seda eraldi. Patju peab alati pesema üksnes õrna pesuprogrammiga. Nii võite kindel olla, et padi ei lähe vormist välja.

Patjadel on erinev täidis ja seetõttu kasutage parima tulemuse saamiseks seepi ning võimalusel vältige pesupulbrit. Vedelseep on enamasti parim valik. Pärast pesutsükli lõppu laske masinal teha 2-3 loputustsüklit, kindlustamaks seebi täielikku väljaloputamist. Laske masinal korrata paar korda ka tsentrifuugimisprotsessi, tagamaks maksimaalset vee eraldamist.
 

Juhul kui pesete patju käsitsi, siis täitke kauss sooja veega, lisage vedelseepi ning paar tilka pesupleegitajat. Kastke padi täielikult vette ning jätke umbes tunniks likku. Seejärel väänake patja paar korda ning loputage jooksva vee all vähemalt 15-20 minutit kuni seep on täielikult välja loputatud. Üleliigsest veest lahtisaamiseks pange padi tasasele pinnale nõrguma.
4. samm: kuivatamine

Sõltumata sellest, kas pesete patju käsitsi või masinaga, peate enne kasutamist veenduma, et padi on täielikult kuiv.

Kui kasutate kuivatamiseks pesukuivatit, siis võtke tsükli jooksul padi paar korda välja ning kloppige kohevaks. Kindluse mõttes kuivatage patja kaks korda. Ärge pange teisi esemeid koos padjaga kuivatisse.

Pärast kuivatamist kloppige padi kohevaks ning jätke enne kasutamist päevaks või paariks tuppa kuivama. Nii saate kindel olla, et padi on täielikult kuiv ning kasutamiseks valmis.