K08122020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Rendipinna turustamine

online_turundusMitte kasutusel oleva kinnisvara välja üürimine on hea viis teenida regulaarset sissetulekut oma investeerinuglt. Samuti on tegemist hea viisiga, kuidas maksta oma pangalaenu juhul, kui olete kaotanud töö. Kolides odavama üüriga korterisse või majja saate üürnikul lasta maksta pangalaenu eest samal ajal oma investeeringut kaotamata.

Eesti töötukassa statistikat vaadates peaks iga kodulaenu omanik hoidma üüriturul kiivalt silma peal juhuks, kui esmaspäeval tööle ilmudes peaks neid ees ootama koondamine. Kuna aga mulli lõhkemise järgne šokk on vaikselt mööda saamas kogub tuult ka üürituru purje. Tänaste hindade juures kinnisvara soetamine ja selle üürimise abil pangalaenu tagasi maksmine on võib-olla üks paremaid  investeeringuid. Mõne aasta möödudes soetatud kinnisvara müües võite olla teeninud pea 50% ning suudate kerge vaevaga tasuda ära pangalaenu ning investeeringu puhaskasu võib ulatuda sadadesse tuhandetesse kroonidesse. Küll aga olge üürnike valimisel terava silmaga, sest nende maksejõulisusest oleneb see, kas suudate tasuda pangale igakuist osamakset. Hea idee on ka kasutada kinnisvara haldusfirmasid, kes vähendavad Teie muresid väga suurel määral.

Kui otsustate oma kinnistu reklaamimise jätta enda hooleks, soovitame kasutada kolme järgnevat kanalit:

Plakatid

Plakatite kasutamine on lihtsaim reklaamimise viis ning selle kuludki on pea olematud. Tegemist on reklaamiga, mille tõhusus oleneb otseselt Teie ümbruskonnast. Te peate sildi tegema piisavalt suure, et see tähelepanu koondaks ning sellele võimalikult selgelt oma kontaktandmed kirjutama. Kui silt on väike ning info seal teemasse mittepuutuv ei huvitu sellest keegi. Kui Teie kodutänav on vähese liiklusega on selle reklaami tulemuslikkus piiratud. Tavaliselt jõuavad sellise reklaami kaudu Teieni inimesed, kes pole välja valinud kindlat maja, mida nad soovivad, kui teavad kuhu nad elama minna tahavad. Sõites soovitud ümbruskonnas ringi märkavad nad kindlasti Teie silti ning kui sellel olev info on piisavalt atraktiivne võite kindel olla, et Teiega võetakse ühendust. Veenduge, et reklaamplakat või silt on valmistatud korralikult ning ei näe välja räpane või räsitud.

Ajalehereklaam

Kohalikes ajalehtedes reklaamimine on hea viis leidmaks oma kinnisvarale üürilisi. Tänu oma olemusele saate sinna lisada täpsustavat infot ja ka mõne pildi. Paljude paaride puhul on oluline, kui lähedal asuvad koolid, kauplused ja mänguväljakud. Sellised hüved tasub alati kuulutustes ära märkida. Samas on kohalike lehtede lugejaskond on üldjuhul väga piiratud ja seetõttu ei saa te kindel olla, et jõuate sel viisil oma sihtgrupini.

Internetireklaam

Tänaseks on Internet peamine kanal üürnike, kinnisvara müüja või ostja leidmiseks. Reklaami üleval hoidmise eest küsitakse olenevalt lehest kuni sada krooni. Paljud lehed pakuvad lisaks täpse info avaldamisele võimaludt postitada üles fotosid ja videosid Teie poolt pakutavast korterist või majast. Huvilised saavad seal kerge vaevaga leida täpselt nende parameetritele vastava kinnistu ning Teiega huvi korral ühendust võtta. Enne kuulutuse koha valimist veenduge lehe külastatavuses ning selle kasutajasõbralikkuses.

Lisaks eelpool mainitud reklaamikanalitele on võimalik veel seada kuulutus üles õppeasutustes, kaubanduskeskustes ja toidupoodides asuvatele infotahvlitele. Samuti võite ühendust võtta maaklerfirmadega, kes teevad üürniku otsimise Teie eest ära.