T01262021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Kuidas viia tolmu kogus kodus miinimumini

Sõltumata sellest, kas Teil või mõnel pereliikmel on allergia, astma või ei ole kumbagi, peaksite hoidma tolmu koguse kodus võimalikult madalal. Hoides enda kodu tolmuvaba, vähendate oluliselt hingamisteede haigustesse haigestumise ning allergia tekke riski. Järgnevalt vaatame, mida saate teha, et hoida enda kodu või kontor võimalikult tolmuvabana.

Koristage regulaarselt

Kõige enamlevinud tolmu kogunemise soodustaja on mittekoristamine. Kiire tolmuvõtmine kord või paar nädalas on kordades parem kui tolmul koguneda lasta. Kui teil on aega, siis pühkige kappidelt, riiulitelt, elektroonikaseadmetelt ning teistelt statsionaarsetelt esemetelt. Ärge unustage raskestiligipääsetavaid kohti nagu kapipealsed ja lambikuplid.

Ventilatsioonisüsteemi filter

Kui Teie kodul on ventilatsioonisüsteem, siis ärge unustage seda regulaarselt hooldada. Vahetamata õhufilter vähendab oluliselt ruumi õhukvaliteeti ning laseb tolmuosakestel tuppa tungida. Filtri vahetamisel jälgige, et vahetate selle originaalfiltri vastu. Nii tagate parima filtreerimistulemuse.

Hoidke tolm väljas

Tervisele kõige ohtlikum tolm tuleb enamasti õuest. Selle vältimiseks on oluline, et ustel ja akendel oleksid korralikud filtrid. Lisaks selleks ei ole linnas ruumi tuulutamiseks soovitatav kasutada tänavapoolseid aknaid, sest sealt tulev õhk ei ole just kõige tervislikum.

Kasutage tolmuimejat

Kodu korrashoiul ning tolmu eemaldamisel on regulaarne tolmuimeja kasutamine äärmiselt oluline, sest valdav osa tolmust paikneb põrandal ning ruumis ringiliikumisega keerutame selle üles ja see jõuab kopsudesse. Kui soovite tolmu kogust kodus vähendada, siis kasutage tolmuimejat vähemalt kord nädalas. Imege tolm kõikidelt pindadelt ning kasutage sihtotstarbeliselt ka tolmuimeja lisaotsikuid. Puhastage ka raskestiligipääsetavad kohad ning ka kardinad.

Vahetage voodipesu

Voodi on koht, kus on suhteliselt palju tolmu ja mustust, sest lisaks lenduvale tolmule, on seal ka surnud  naha osakesed. Tolmu vähendamiseks voodis, vahetage neid kord nädalas ning puhastage ja kloppige tekke ja patju regulaarselt.