E01202020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Vannitoa remondi planeerimine isetegijale

Kodus remonditöid tegema hakates tekib küsimus, et millest alustada. Kui remonti suuremalt teha, siis tasub töid alustada nendest ruumidest, mis elutegevuseks vajalikud - kas siis köögist või vannitoast. Kuna aga just need kaks ruumi on rahakotile kõige kulukamad, siis nende tööde

planeerimine on ka kõige olulisem. Isegi, kui sul on remondi rahastamisel abiks remondilaen, aitab iga ette planeeritud samm kulusid kontrollida.

Kuna isegi nende kahe ruumi iseloomud on üsna erinevad, siis keskendume praegu ainult ühele - vannitoale.

Vannitoa planeerimine

Oletades, et sa ei võta renoveerimist nii suurelt ette, et hakkad ruumi seinu nihutama, siis esimese asjana tuleks kogu ruum ära mõõta. Esialgu piisab, kui tead vannitoa pikkust, laiust ja kõrgust. Neist mõõtudest on abi pea iga otsuse tegemisel või materjali soetamisel. Jäta need alles.

Teiseks tee lihtne ruumi põhiplaan. Ära kujuta hetkeolukorda vaid proovi ette kujutada seda lõpptulemust, mis peaks remondi lõpuks olema. Joonista see kasvõi vaba käega paberile. Lisa ruumi mõõdud ning hoia seda käeulatuses.

Enne veel, kui hakkad valima põranda- ja seinaplaate ning värve, tuleb sul üle vaadata kõik, mis jäävad esialgu silmale varjatuks. Ehk siis torustik, ventilatsioon ja elektrivõrk. Need vajavad ka kõige suuremaid investeeringuid, seega planeeri vastavalt ning vajadusel võta abiks remondilaenud.

Torustik

Kui sul pole plaanis kraanikaussi, wc-potti ja duši asukohta muuta, siis pole tarvidust ka nende torustikku kohendada. Kui aga soovid teha muudatusi, siis on vaja planeerida paari asja:

  • Kas ja kuidas ühendada vana torustik uuega. Mõtle läbi, kas sul on vaja mingeid spetsiaalseid üleminekuid. Seda põhjusel, et valikus on väga palju erinevaid torusüsteeme ja need ei pruugi nii lihtsalt klappida. Kontrolli ja mõõda üle nii sissetuleva vee torustik kui ka kanalisatsiooni oma.

  • Arvesta välja vajaminev materjal. Mõõda ära liitekohast kuni punktini, kuhu tuleb uus kraan, dušš või pott. Vajadusel arvesta ka erinevate liidete ja pööretega. Tee seda nii sooja kui külma vee kohta ning ka kanalisatsiooni kohta. Lisa saadud arvule ka veidi varu, sest alati võib midagi veidi nihu minna.

See siis torustiku planeerimise kohta.

Edasi vaata üle elektrisüsteem.

Elekter

Kui oled hetkeseisuga rahul, siis võid lasta elektrikul asja üle vaadata. Nii igaks juhuks. Kui soovid aga näiteks lisada mõnda voolutarbijat juba olemasolevatele (õnneks ei ole neid vannitoas eriti palju, kuid äkki soovid lisada põrandakütet või uut boilerit), siis konsulteeri kindlasti elektrikuga.

Elekter on küll selline asi, mida ei soovita omal käel tegema hakata. Eriti veel sellistes kohtades, kus see võib veega kokku puutuda.

Ventilatsioon

Isegi kui sul pole vaja ventilatsioonisüsteemi uuendada, tasub ka see üle kontrollida ning vajadusel ära puhastada.

Need eelmised asjad paigas, võib juba mõelda viimistluse peale. Vannitoas kasutatakse tavaliselt kahte tüüpi viimistlust - plaatimist ja värvimist. Aktsendiks võib olla ka puit, betoon või klaas. Kuid lähtuvalt plaaditud ja värvitud pindade praktilisusest pole vaja laiemat viimistlusvalikut.

Plaatimine ja värvimine

Nüüd siis alles jõuame selleni, mis silmale rõõmu teeb. Plaatide ja värvide valimine.

Plaate vali esmalt praktilisest poolest lähtuvalt. Ja sellest, et on olemas seinaplaadid ja põrandaplaadid. Kasuta neid vastavalt. Enne veel, kui hakkad põrandaid plaatima, kontrolli, et olemas oleks aktsepteeritav kalle.

Värvid tuleb kindlasti valida niiskuskindlad. Muid piiranguid tänapäeval õnneks ei ole. Vali, ükskõik milline toon ja lase see poes valmis segada. Kood kirjuta üles, sest kunagi ei tea, millal lisa võib vaja minna.

Laen remondiks?

Nüüd, kui sul on plaan materjalide ja muu vajamineva kohta tehtud, siis tuleb planeerida ka rahastust. Võibolla sul polegi hetkel tarvis lisa, kuid kuna vannitoa remondi kulud võivad oodatust suuremaks minna, siis vaata kas on võimalik võtta renoveerimislaen ehk remondilaen.

Aga... Oled sa uudiseid jälgides pannud tähele, et ükskõik mis objekti ehitamine läheb tavaliselt kallimaks maksma, kui planeeritud? Lisaks sellele venib ka tähtaeg? See on tavaline. Isegi väiksemate ja odavamate projektide puhul. Tõenäoliselt juhtub nii ka sinu pisikese vannitoa renoveerimisega.

Sellegipoolest - soovime edu oma uue vannitoa planeerimisel ja renoveerimisel.