T01262021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Auto lukkude määrimine

roheline_autoÜks autohoolduse olulisi osi on auto ukselukkude eest hoolitsemine. Seda just sel põhjusel, et autode uste lukud on suhteliselt roostetamis- ja kiilumisaltid. Oma neljarattalise sõbra eest hoolt kandes saavad lukud tõenäoliselt vähima tähelepanu osaliseks. Kuna luku puhastamiseks ja õlitamiseks ei piisa selle välimise otsa hooldamisest vaid peaksite auto ukse sisemisest küljest seda tegema, käib see paljudel üle jõu.

Lukkude õlitamise vajalikkuse mõistmine

Lukud, nagu muud metallist pinnad, kipuvad ajapikku korrosiooni takistamatule jõule alla andma. Lisaks sellele kahjustab lukke hoolimatu võtmekäsitlus, mis kulutab luku sisemust. Niiskus, higi ja muud lendlevad osakesed moodustavad luku töökorra vastu arvestatava jõu. Nende probleemide lahendamiseks on vaid üks viis. Lukk tuleb lahti võtta, puhastada ja uuesti õlitada. Õlitamata lukk kipub temperatuuri kõikudes kinni kiiluma.

Luku puhastamise olulisus

Enne luku õlitamist tuleb ta kindlasti põhjalikult puhastada. See välistab mustuse luku põhja kulutamise. Lukku saate puhastada järgmiselt: siduge riidetükk väikese kruvikeeraja otsa ja lükake see luku põhja. Seejärel liigutage seda ringikujuliselt ja tõmmake välja. Lisage „rooste surma“ ja korrake protseduuri seni, kuni puhastusriie tuleb luku seest sama puhtana välja kui ta sinna läks. Talvel soojendage lukk enne fööniga üles, siis ei sega teie tööd jääkristallid.

Õlitamiseks kasutage silikoonmäärdeid

Auto ukselukkude õlitamisel annavad parima tulemuse silikoonmäärdeained. Veenduge, et soetatud õlil on piserdamiseks mõeldud kõrs. See on luku sügavamate detalideni jõudmiseks oluline. Õlitage järgmiselt: pistke piserdamiskõrs nii sügavale luku sisse kui võimalik. Pritsige õli väikeste kogustena ja iga lasu järel oodake paar sekundit. Seejärel liigutage lukus võtit edasi-tagasi, et õli jõuaks võimalikult kaugele. Korrake protseduuri kõigil ustel.

Parima määrde saavutamine

Peale õlitamist puhastage luku välispind ja mõne aja pärast laske sinna „rooste surma“, kuid ärge seda liiga palju ja liiga sügavale laske. Peale seda laske ka natuke silikoonmääret luku äärtesse, et see talvel nii kergesti ei jäätuks.